Rózne

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie!

Oferta od , 17. mar. 2020 9.45

W takich miejscach panuje magiczna atmosfera. Drzewa przeplatają się i tworzą przepiękne tunele, przez które spacer nabiera zdecydowanie innego znaczenia. Jeśli jesteście gdzieś w okolicy, koniecznie zajrzyjcie do tych miejsc.


1. Kwiatowy tunel wisterii, Fukuoka, Japonia

Ogrody Kawachi Fuji w Japonii słyną z fioletowych tuneli wisterii. Właściciel ogrodu posiada ponad 150 drzew i 20 różnych gatunków. Wisienką, a raczej wisterią na torcie jest w nim właśnie ów kwiatowy tunel, w którym dokoła wiszą przepiękne kwiaty wisterii.

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 22

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 20

Oferty do Japonii!

2. Tunel miłości, Klewań, Ukraina

Ten tunel to chyba jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie, dlatego nie brakuje tam spacerujących zakochanych. Drzewa przy torach utworzyły niesamowity tunel, a przejeżdżający przez niego na odcinku 3 km pociąg dopełnia niesamowity widok.

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 18

Oferty na Ukrainę!

3. Bambusowy las, Kioto, Japonia

Ten las jest jedną z wizytówek Kioto. Znajduje się w historycznej części miasta Arashiyama i jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Kioto. Wśród bambusowego lasu wije się ścieżka, która zachęca do spaceru wielu turystów. Dlatego warto wybrać się na spacer rano, zanim nadciągną masy zwiedzających :)

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 16

Oferty do Japonii!

4. The Dark Hedges, Irlandia Północna

Tę drogę znają z pewnością fani Gry o Tron - tam posłużyła ona jako królewski trakt. W rzeczywistości prowadzi ona do Gracehill House należącym do rodziny Stuartów. Obecnie jest tam klub golfowy. Uwaga! Ponoć na drodze pojawia się Szara Dama! A z pewnością liczni malarze i fotografowie przyjeżdżający tutaj, żeby uwiecznić drogę wijącą się wśród buków.

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 14

Oferty do Irlandii!

5. Drzewa jakarandy, Pretoria, RPA

Droga, wzdłuż której rosną drzewa jakarandy to dobrze znana atrakcja turystyczna w Pretorii. Tunel tworzą ponad stuletnie drzewa, a jest ich ponad 7000! Jakarandę w pełnej krasie można oglądać w październiku, kiedy to właśnie kwitnie.

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 12

Oferty do RPA!

6. Drzewa wiśni w Parku Ogawara, Miyagi, Japonia

Kwitnienie wiśni to w Japonii wyjątkowy czas. Jest wiele miejsc, gdzie można podziwiać ten niesamowity spektakl. Jednym z nich jest Park Ogawara, gdzie drzewa tworzą wspaniały wiśniowy tunel.

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 10

Oferty do Japonii!

7. Heerstraße, Bonn, Niemcy

Co roku na wiosnę kwitną tutaj wiśnie. Nie trzeba więc jechać do Japonii na Hanami, żeby obejrzeć ich kwitnienie. Warto przejść się ulicami Heerstraße i Breite Straße, na których rośnie około 60 japońskiej odmiany wiśni tworząc różowy baldachim.

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 8

Oferty do Niemiec!

8. Aleja Dębów, Georgia, USA

Dęby na tej alei zostały posadzone ponad 150 lat temu przez Anne Page King. Niegdyś na wyspie St. Simons była plantacja bawełny. Teraz dęby upiększają ulicę, którą można dojechać do klubu golfowego Sea Island Golf Club. Odwiedzający mogą podziwiać niesamowite widoki i udać się na przejażdżkę aleją. Wstęp do samego klubu golfowego jest jednak prywatny.

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 6

Oferty do USA!

9. Kaskady złotokapu, Bodnant garden, Walia, Wielka Brytania

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 4

Ogrody Bodnant należą do najpiękniejszych ogrodów Wielkiej Brytanii. Szczególnego uroku nabierają, kiedy zaczyna kwitnąć krzew złotokapu i tworzy niesamowite kaskady, pod którymi mogą przechadzać się odwiedzający. Złote krzewne tunele kwitną późną wiosną i ciągną się na 55 metrów!

Oferty do Wielkiej Brytanii!

10. Tunel z drzew gingko, Meiji Jingu Gaien, Tokio, Japonia

Tokio to nie tylko drapacze chmur i neony. W mieście jest także wiele pięknych parków i ogrodów. Jednym z nich jest park Meiji Jingu Gaien, nazwany po jednym z cesarzy japońskich. Najpiękniej prezentuje się jesienią, kiedy liście drzew gingko pokrywają się żółtym kolorem.

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie! - 2

Oferty do Japonii!


Uwielbiacie kwitnące drzewa? Sprawdźcie gdzie odbywają się Festiwale Kwitnącej Wiśni w Europie!

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie!

10 najpiękniejszych tuneli z drzew na świecie!