Rózne

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić!

Oferta od , 10. lip. 2020 13.42

Nasz kraj ma zachwycającą przyrodę i mnóstwo fascynujących miejsc, unikatowych w skali Europy. Piaszczyste plaże, sceniczne górskie szlaki, rozległe jeziora, dziewicze lasy i pełne legend zabytkowe miasteczka. Bez względu na to, czy za cel obierzecie morze, góry, mazurskie jeziora czy mniej znane kierunki odkryjecie bogactwo natury oraz unikatowe regiony, gdzie kwitnie lokalna kultura, kuchnia i tradycje. Odkrywajmy Polskę, bo jest naprawdę piękna!

Poniżej znajdziecie listę wybranych przez nas miejsc, które trzeba koniecznie odwiedzić! To co, ruszamy w Polskę?


Mierzeja Helska, woj. pomorskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 42

Półwysep Helski, zwany potocznie Helem, zna każdy! Ale czy każdy miał już okazję odwiedzić tę 35-kilometrową mierzeję o zielonych lasach i piaszczystych plażach? Mierzeja Helska powstała dzięki płynącemu wzdłuż wybrzeża prądowi morskiemu niosącemu piasek z dna. Jest to jedyne miejsce w kraju z trzech stron otoczone plażami. Mieszkańcy nazywają ją „początkiem Polski”, a miejscowości takie jak Jurata, Chałupy czy Jastarnia każdemu kojarzą się z błogim wypoczynkiem!

SZUKAJ NOCLEGÓW


Beskid Wyspowy, Beskidy, woj. małopolskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 40

Beskid Wyspowy to część Beskidów Zachodnich ciągnąca się od doliny Raby po Kotlinę Sądecką. Charakterystyczną cechą ukształtowania tego terenu są pojedyncze szczyty, które oglądane z góry sprawiają wrażenie wysp. Najlepiej widać to z najwyższego szczytu - Mogielicy (1170 m). W Beskidzie Wyspowym ciągle nie trudno jest znaleźć szlaki, na których cieszyć się można jedynie obecnością urzekających lasów bukowych. Jedźcie, zanim to się zmieni!

SZUKAJ NOCLEGÓW


Karpacki Szlak Wina, woj. podkarpackie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 38

Wiedzieliście, że w Polsce mamy winnice? Na Podkarpaciu, szczególnie w Dolinie Sanu, w ostatnich latach rozwinęło się winiarstwo oraz oferta turystyczna z tym związana. Wiele winnic oferuje noclegi oraz dodatkowe atrakcje, na przykład biesiady przy winie. Powstają też, promowane przez lokalne samorządy, szlaki winiarskie. Odwiedzając region możecie wziąć udział w zwiedzaniu kilku winnic wraz z degustacją specjałów kuchni regionalnej.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Polana Kalatówki, Tatry, woj. małopolskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 36

Przy dobrej pogodzie asfaltową drogą w kierunku Morskiego Oka ciągną tłumy. Widoki wokół tego najbardziej znanego tatrzańskiego jeziora są tego warte. My do miejsc obowiązkowych do odwiedzenia w Tatrach dodajemy Polanę Kalatówki. Na wysokości 1128 m stoi tam od ponad 80 lat, niegdyś schronisko górskie, a obecnie skromy, ale urzekający hotel. Skuście się na nocleg pod na Giewontem, a na pewno nie pożałujecie!

SZUKAJ NOCLEGÓW


Podkarpacki Szlak Architektury Drewnianej, woj. podkarpackie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 34

Na Podkarpaciu, miejscu przenikania się wielu kultur, zachowało się dużo zabytkowych, drewnianych budowli z wielu okresów. Można je podziwiać na podkarpackim Szlaku Architektury Drewnianej, który składa się z 9 tras o łącznej długości 1202 km. Na szlaku znajduje się łącznie 127 obiektów, m.in.: kościoły, cerkwie, skanseny, zespoły zabudowy małomiasteczkowej, dworki i pałace. Na szczególna uwagę zasługują kościół w Haczowie oraz cerkwie w Smolniku i Chotyńcu wpisane na listę UNESCO.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Park Narodowy „Ujście Warty”, woj. lubuskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 32

Park Narodowy „Ujście Warty” położony jest przy zachodniej granicy w miejscu, gdzie Warta łączy swój nurt z Odrą. Krajobraz parku to mozaika łąk, pastwisk, trzcinowisk i wierzbowych zarośli. Malownicze rozlewiska prezentują się szczególnie romantycznie o zachodzi słońca. Ten rozległy tren o małym natężeniu ruchu turystycznego przyciąga amatorów ciszy i spokoju. W ciągu dnia zachęca do wędrówek, jazdy na rowerze i obserwacji prawie trzystu gatunków ptaków

SZUKAJ NOCLEGÓW


Mały Staw, Karkonosze, woj. dolnośląskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 30

Planujecie wypad do Karpacza? To miejsce musicie koniecznie zobaczyć! Okolice Małego Stawu to niewątpliwie jedno z najbardziej malowniczych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Karkonoszach. Niezbyt wyczerpującą wycieczkę do tego celu można rozpocząć z okolic Świątyni Wang. Zwieńczona zostanie pięknymi zdjęciami z jeziorem i przycupniętym nad jego brzegiem schroniskiem Samotnia w tle.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Pustynia Błędowska, woj. śląskie i małopolskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 28

Pustynia Błędowska to część rozległego obszaru piasków na Wyżynie Krakowsko- Częstochowskiej, która powstała wskutek intensywnej wycinki drzew. Bez obaw możecie wybrać się na tę długą na 10 km i szeroką na 4 km „polską Saharę". Wody nie zabraknie, bo przepływa przez nią rzeka Biała Przemsza. Na trenie tym przecina się kilka szlaków turystycznych, m.in. Szlak Orlich Gniazd, więc na pewno nie zabraknie atrakcji. W ostatnich latach powstała tam nowoczesna infrastruktura turystyczna - altany, wiaty widokowe i pomosty, a nawet trasa rowerowa.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Zamek w Mosznej, woj. opolskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 26

Zamek w Mosznej to prawdziwy zamek z bajki kryjący wiele legend i tajemnic. Szczyci się 99 wieżami i 365 salami, a swą zachwycającą architekturą, jak również parkiem z wiekowymi dębami i lipami, oczarowuje turystów z całego świata. Zamek dostępny jest do zwiedzania, również z przewodnikiem, przez cały rok. Oferuje także noclegi w zabytkowych apartamentach, wytworne posiłki, zabiegi spa i inne atrakcje.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Szwajcaria Kaszubska, woj. pomorskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 24

Lubicie piękne krajobrazy i odkrywanie lokalnego folkloru? Szwajcaria Kaszubska to najwyżej położona część Pojezierza Kaszubskiego. Rezerwaty przyrody z unikatową roślinnością zapraszają do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Kaszubskie jeziora, połączone rzekami i strugami tworzą jedne z najpiękniejszych w Polsce szlaków wodnych. Zetkniecie się tu także z niepowtarzalnym folklorem przejawiającym się w ciągle żywych języku, kulturze i tradycji kaszubskiej.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Park Gwiezdnego Nieba, Bieszczady, woj. podkarpackie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 22

Tęsknicie za rozgwieżdżonym niebem jakie pamiętacie z dzieciństwa? Odwiedźcie Park Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach! Jest to drugi największy w Europie tzw. obszar ciemnego nieba. Jego celem jest powstrzymanie światła zalewającego noc, a tym samym umożliwienie spoglądania w rozgwieżdżone niebo. W pogodne noce organizowane są tam pokazy astronomiczne - multimedialna prelekcja na leżakach oraz laserowy pokaz gwiazdozbiorów zwieńczone grupowym zdjęciem na tle Drogi Mlecznej.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Puszcza Białowieska, woj. podlaskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 20

W Puszczy Białowieskiej można doświadczyć upływ wieków i zobaczyć jak wyglądała przyroda środkowej Europy setki lat temu. Serce puszczy liczy sobie 500 lat i jest domem wielu gatunków zwierząt. Symbolem puszczy i Białowieskiego Parku Narodowego, leżących na polsko-białoruskim pograniczu, jest żubr. Wystarczy wyobrazić sobie, że białowieskie dęby pamiętają czasy króla Jagiełły, by uświadomić sobie potęgę przyrody i to jak cenny jest ten prastary las.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Śnieżne Kotły, Karkonosze woj. dolnośląskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 18

Alpejskie klimaty w Sudetach? Wystarczy wybrać się do Śnieżnych Kotłów. Te polodowcowe kotły wyróżniają się alpejskim krajobrazem. Śnieg na dnie dolin potrafi zalegać tam do połowy lata. Rosną tam też unikatowe w skali kraju gatunki roślin alpejskich i arktycznych. Wędrówkę na szczyt najlepiej rozpocząć w Szklarskiej Porębie. Wspinaczka jest dość męcząca, ale wysiłek zostanie nagrodzony, bo jest to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Ruiny Kościoła w Trzęsaczu woj. zachodniopomorskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 16

Kościół w Trzęsaczu wzniesiony został na przełomie XIV i XV wieku na wzgórzu... pośrodku wsi. Z upływem stuleci morze coraz bardziej wdzierało się w ląd podmywając klif, na którym stała świątynia. W XIX wieku kościół ostatecznie przestał pełnić swoją funkcję i został pozostawiony na pastwę żywiołu. Nieuchronne nadeszło na początku zeszłego wieku i budowla runęła do morza. Sceniczne ruiny można podziwiać do dziś. Spieszcie się jednak, bo pomimo podjętych prac zabezpieczających, kto wie czy Bałtyk nie upomni się o resztę?

SPRAWDŹ NOCLEGI


Bory Tucholskie, woj. kujawsko-pomorskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 14

Bory Tucholskie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych regionów Polski. W tym ogromnym kompleksie sosnowych borów, urozmaiconych nitkami rzek i taflami jezior, wydzielono Park Narodowy Bory Tucholskie. Jeśli szukasz ciszy i spokoju, to jest miejsce dla Ciebie! Cały teren można zwiedzać w czasie spływów kajakowych, wycieczek pieszych i rowerowych lub... wozem cygańskim!

SPRAWDŹ NOCLEGI


Szlak Orlich Gniazd, woj. małopolskie i śląskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 12

Szlak Orlich Gniazd to szlak turystyczny o łącznej długości 163,9 km biegnący od Częstochowy do Krakowa poprzez teren zwany Jurą Krakowsko - Częstochowską. W jego obrębie znajdują się liczne zamki i warownie rozsiane między wapiennymi skałami i zielonymi wzgórzami. Przemierzając go, można nie tylko śledzić burzliwe dzieje Rzeczypospolitej, teren ten stanowi bowiem kolebkę naszej państwowości, ale także uprawiać rozmaite formy aktywnego wypoczynku, m.in.: wspinaczkę skałkową, loty paralotnią czy narciarstwo.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Jezioro Solińskie, woj. podkarpackie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 10

Jezioro Solińskie oraz zapora wodna znajdująca się na nim stanowią jedną z największych atrakcji Podkarpacia. Świadczą o tym straganiki i sklepy z pamiątkami ustawiona przy wejściu na zaporę. Ukończenie tej największej w Polsce budowli hydrotechnicznej zajęło 9 lat. W efekcie powstał ogromny zbiornik wodny, o łącznej długości linii brzegowej wynoszącej 160 km, który przez swoje rozmiary zwany jest niekiedy„bieszczadzkim morzem". Jest gdzie plażować, pływać i żeglować!

SZUKAJ NOCLEGÓW


Krzywy Las, k. Gryfina, woj. zachodniopomorskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 8

Krzywy Las to pomnik przyrody, nazwany tak ze względu na rosnące w tym miejscu zdeformowane sosny zwyczajne. Wiele osób wierzy, że ten dziwny kształt został nadany drzewom wskutek sił nadprzyrodzonych. Informacja na miejscu wyjaśnia jednak, że powstał on wskutek działalności ludzi, którzy uprawiali je do celów stolarskich lub szkutniczych. Wybierzcie w co wolicie wierzyć i jedźcie zobaczyć krzywy las na własne oczy, bo robi wrażenie!

SZUKAJ NOCLEGÓW


Puszcza Kampinoska, woj. mazowieckie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 6

Kampinoski Park Narodowy jest drugim co do wielkości w kraju i ukochanym przez warszawiaków miejscem weekendowego wypoczynku. Na terenie o powierzchni ponad 38 tys. ha przygotowano setki kilometrów ścieżek spacerowych, rowerowych, do jazdy konnej, a zimą także trasy narciarstwa biegowego. Na terenie parku istnieje 12 polan wypoczynkowych, na których możliwe jest organizowanie pikników oraz 2 place zabaw.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Wiadukty w Stańczykach, Puszcza Romincka, woj. warmińsko-mazurskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 4

Warmia i Mazury, zwane Krainą Tysiąca Jezior to region odwiedzany bardzo chętnie. Jeśli i Ciebie skusi odpoczynek nad jeziorem, wiedz, że jest jedno miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić! W pobliżu wsi Stańczyki w powiecie gołdapskim znajdują się dwa potężne wiadukty o wysokości 36 m nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy. Ich zdobienia wzorowane są na rzymskich akweduktach w Pont-du-Gard, dlatego nazywa się je "akweduktami Puszczy Rominckiej".

SZUKAJ NOCLEGÓW


Dolina Rospudy, woj. podlaskie

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić! - 2

Dolina Rospudy to obszar chronionego krajobrazu w północno-wschodniej Polsce położony na terenie Puszczy Augustowskiej. Dolina ciągnie się wzdłuż rzeki Rospudy i jezior, przez które przepływa. Znajdują się tam objęte ochroną torfowiska, a także liczne gatunki zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Na tym terenie bardzo popularne są spływy kajakowe o różnych stopniach trudności.

SZUKAJ NOCLEGÓW


Rezerwuj w najlepszych cenach i bez ryzyka! Sprawdź wszystkie nasze oferty z możliwością bezpłatnego anulowania lub zmiany!

OFERTY Z BEZPŁATNĄ ZMIANĄ LUB ANULOWANIEM

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić!

21 miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić!