Rózne

20 wirtualnych muzeów, które warto odwiedzić!

Oferta od , 25. gru. 2020 16.25

W nadchodzących dniach spędzimy znacznie więcej czasu niż zwykle w domu i tutaj proponujemy Wam ciekawą aktywność. Nie ruszając się ze swoich czterech ścian możecie odwiedzić jedne z najpiękniejszych muzeów na świecie. Coraz więcej muzeów oferuje wirtualne wycieczki lub umieszcza swoje zbiory online. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich!

20 wirtualnych muzeów, które warto odwiedzić! - 8

1. Kopalnia Soli Wieliczka

Od 1978 roku jest na liście UNESCO. Jeśli jeszcze tam nie byliście, to koniecznie trzeba to nadrobić, choćby online!

Wirtualny spacer TUTAJ

2. Luwr, Paryż

Jedne z największych muzeów na świecie. Ma zbiory liczące około 300 000 dzieł sztuki od czasów najdawniejszych po połowę wieku XIX. Najwyższa pora, żeby zobaczyć Mona Lisę.

Wirtualny spacer TUTAJ

20 wirtualnych muzeów, które warto odwiedzić! - 6

3. British Museum, Londyn

Jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej - zbiory liczą ponad 7 milionów eksponatów!

Wirtualny spacer TUTAJ

4. Muzeum Watykańskie, Rzym

Muzea powstałe ze zbiorów dzieł sztuki zgromadzonych przez różnych papieży. Udostępnione publiczności już w 1787 roku w celu pogłębienia znajomości sztuki i kultury.

Wirtualny spacer TUTAJ

5. Metropolitan Museum, New York

Najstarsze i największe muzeum amerykańskie. Zbiory podzielone są na działy tematyczne, obejmujące m.in. dzieje sztuki światowej: malarstwa, sztuki użytkowej, militariów, instrumentów muzycznych, ubiorów, fotografii.

Wirtualny spacer TUTAJ

20 wirtualnych muzeów, które warto odwiedzić! - 4

6. Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa

Muzeum dokumentuje historię powstania warszawskiego. Ma stanowić hołd wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę, pokazując następnym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń.

Wirtualny spacer TUTAJ

7. Rijksmuseum, Amsterdam

Wśród zbiorów znajdują się nie tylko cenne dzieła malarskie, lecz także grafiki, rzeźba, sztuka użytkowa i rękodzieło. Kolekcja malarstwa to ponad 5 tysięcy obrazów reprezentujących malarstwo holenderskie i światowe XV-XIX wieku. Warto odwiedzić jedną z największych atrakcji turystycznych Amsterdamu.

Wirtualny spacer TUTAJ

8. Van Gogh Museum, Amsterdam

Muzeum poświęcone sztuce Vincenta van Gogha i czasom, w których żył. Największa taka kolekcja na świecie z ponad 200 obrazami malarza, jego rysunkami i listami, rzeczami osobistymi oraz pracami przyjaciół malarza.

Wirtualny spacer TUTAJ

20 wirtualnych muzeów, które warto odwiedzić! - 2

9. Akropol, Ateny

Zamieszkiwany w neolicie, później miejsce kultu bogini Ateny. Znajduje się tam kompleks świątyń i jest to miejsce, które w życiu trzeba zobaczyć choć raz.

Wirtualny spacer TUTAJ

10. Muzeum Guggenheima, Nowy Jork

Muzeum sztuki współczesnej położone położone na Manhattanie. Mieszczą się tu kolekcje malarstwa impresjonistycznego, postimpresjonistycznego, wczesnego modernizmu i sztuki współczesnej. Oprócz tego gości również czasowe wystawy sztuki.

Wirtualny spacer TUTAJ

11. Pinakoteka Brera, Mediolan

Muzeum działające od 1803 r. posiadające wyróżniające się dzieła włoskiego malarstwa, m.in. Rafaela, Caravaggia czy Canaletta.

Wirtualny spacer TUTAJ

12. Prado - Madrid

Zbiory Muzeum Prado obejmują dzieła z kolekcji królewskiej, zbierane od XVI do XX wieku. Również budynek sam w sobie jest warty zobaczenia.

Wirtualny spacer TUTAJ

13. Państwowe Muzeum Ermitażu, Sankt Petersburg

To rosyjskie muzeum państwowe mieszczące się w pięciu pałacach. Pałac w galerię sztuki przemieniła cesarzowa Katarzyna II. Teraz każdy może je odwiedzić.

Wirtualny spacer TUTAJ

14. Muzeum Pergamońskie, Berlin

Wraz z innymi tworzy tzw. Wyspę Muzeów w Berlinie. Muzeum Pergamońskie jest słynne ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby. Znajduje się tu m.in. brama Isztar.

Wirtualny spacer TUTAJ

20 wirtualnych muzeów, które warto odwiedzić!

Źródło: https://www.smb.museum/museen-und-einrichtungen/pergamonmuseum/home.html

15. National Gallery of art, Waszyngton

Galeria sztuki założona w 1937 r. i wspierana przez prywatnych kolekcjonerów, którzy przekazują jej zebrane przez nich dzieła.

Wirtualny spacer TUTAJ

16. Galeria Uffizi, Florencja

Jedno z najstarszych muzeów w Europie. W 1958 r. ukończono budowę galerii. Wśród zbiorów Galerii Uffizi przeważają obrazy szkół włoskich i flamandzkich.

Wirtualny spacer TUTAJ

17. National Museum of Modern and Contemporary Art, Seul

Otworzone w 1969 r. jako jedyne narodowe muzeum w Korei, które łączyło dzieła sztuki nowoczesnej i tradycyjnej z różnych okresów.

Wirtualny spacer TUTAJ

18. National Museum of Anthropology, Meksyk (miasto)

Największe i najczęściej odwiedzane muzeum w Meksyku. Zawiera znaczące artefakty archeologiczne i antropologiczne z prekolumbijskiego dziedzictwa Meksyku.

Wirtualny spacer TUTAJ

19. Museu de Arte de São Paulo, MASP, Sao Paulo

Galeria sztuki w Sao Paola, która ze względu na swoją architekturę uznawana jest za znak rozpoznawczy miasta i główny symbol nowoczesnej architektury w Brazylii. Muzeum cieszy się międzynarodową renomą dzięki swej kolekcji sztuki zachodnioeuropejskiej, uważanej za najpiękniejszą w Ameryce Łacińskiej i na całej południowej półkuli[2][4].

Wirtualny spacer TUTAJ

20. Muzeum J. Paula Getty'ego, Los Angeles

Muzeum sztuki oraz instytut badawczy konserwacji sztuki. Na kolekcję składają się wystawy klasycznej rzeźby i sztuki, malarstwo europejskich mistrzów, rzeźby, manuskrypty, fotografia i wiele innych.

Wirtualny spacer TUTAJ


Mamy nadzieję, że spodoba Wam się zwiedzanie online, ale nie zapomnijcie odwiedzić tych muzeów również podczas Waszej fizycznej wizyty w tych miejscach!

20 wirtualnych muzeów, które warto odwiedzić!