Rózne

7 miejsc nie z tej ziemi! One "grały" inne planety w hollywoodzkich produkcjach!

Oferta od , 16. kwi. 2019 17.30

Wyobraź sobie, że jesteś reżyserem superprodukcji, której akcja toczy się na innej planecie. Być może jest to jedna z istniejących w naszym układzie słonecznym, o której mamy pewną wiedzę dzięki niestrudzenie badającym ją sondom i łazikom o wdzięcznych nazwach. A może niczym nieograniczona wyobraźnia scenarzysty ma zamiar przenieść widza na fantazyjną planetę, na której może znajdować się i żyć dosłownie wszystko? Oczywiście w dobie tak rozwiniętej technologii i efektów specjalnych dla filmowców nie ma już rzeczy niemożliwych.

Co powiecie jednak na to, że na naszej Ziemi istnieją miejsca, które nie tylko inspirowały hollywoodzkich twórców, ale wręcz "grały" inne planety w filmach.

Pisaliśmy o tym, że można już rezerwować miejsca w pierwszym kosmicznym hotelu! Jeśli jednak taki gwiezdny urlop nie jest na waszą kieszeń, podpowiemy gdzie pojechać, aby przynajmniej wizualnie poczuć się jak w kosmosie.


1. Pustynia Wadi Rum, Jordania

Ciągnące się po horyzont setki kilometrów pomarańczowego piasku, różowe wzgórza i przedziwne formacje skalne. Nic dziwnego, że wybór Ridleya Scotta i jego ekipy padł właśnie na to miejsce jako tło do wydarzeń filmu Marsjanin z 2015 roku. Film opowiada o losach kosmonauty, który po nieudanej ekspedycji zostaje sam na Marsie i stara się przeżyć pomimo znikomych zapasów żywności i tlenu. Krajobraz pustyni Wadi Rum do złudzenia przypomina ten marsjański. Zwłaszcza nocą, kiedy niebo rozświetla niewyobrażalna ilość gwiazd. Chcecie się poczuć jak na Marsie? Lot na tę planetę trwa prawie 9 miesięcy, do Jordanii tylko 3 godziny.

7 miejsc nie z tej ziemi! One "grały" inne planety w hollywoodzkich produkcjach!  - 14

OFERTY DO JORDANII


2. Wodospad Dettifoss, Islandia

Pojawia się on w pierwszej scenie innej produkcji Ridleya Scotta, jaką jest Prometeusz z 2012 roku. Widz towarzyszy grupie badaczy udających się w kosmiczne przestworza w poszukiwaniu protoplastów rodzaju ludzkiego. Okolice wodospadu Dettifoss uważanego za najpotężniejszy w Europie, odtwarzają w filmie nieznaną planetę, na której zostało stworzone życie. Ten imponujący twór natury znajduje się w północnej części Parku Narodowego Vatnajökull na rzece mającej swój początek w lodowcu. Wodospad ma nieco ponad 40 metrów wysokości, lecz masy wody przelewające się przez jego krawędzie są niewyobrażalne. Wibracje, w które wprawiają skały oraz huk jaki temu towarzyszy pozwalają poczuć nieokiełznaną moc natury. Tak, można uwierzyć, że życie postało właśnie tutaj!

7 miejsc nie z tej ziemi! One "grały" inne planety w hollywoodzkich produkcjach!  - 12

OFERTY NA ISLANDIĘ


3. Park Narodowy Zhangjiajie, Chiny

Gdy patrzy się na jego rozległy krajobraz trudno uwierzyć, że takie miejsce istnieje na Ziemi. Ten bajkowy, unoszący się niemal w powietrzu twór, został wpisany w latach 90-tych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Prawie dwie dekady później stał się inspiracją dla twórców kasowego przeboju Jamesa Camerona Avatar. Film maluje przed nami wizję harmonijnej, pokrytej tropikalnym lasem planety o nazwie Pandora. Sam Park Zhangjiajie jest odwiedzany przez setki tysięcy turystów rocznie. Hałas jaki niekiedy wywołują jest przypuszczalnie porównywalny z tym panującym w scenie obrony Pandory przed najazdem Ziemian. Widoki wynagradzają jednak wszystko. Wyobraźcie sobie bujną zieleń, w którą spowite są strzeliste skały i chmury leniwie przepływające między nimi. Czy tak właśnie wygląda spacer w chmurach?

7 miejsc nie z tej ziemi! One "grały" inne planety w hollywoodzkich produkcjach!  - 10

OFERTY DO CHIN


4. Lodowiec Svínafellsjökull, Islandia

Nieziemskie krajobrazy Islandii sprawiają, że jest ona swoistą gwiazdą filmową, którą można oglądać w wielu produkcjach. Widzieliście film Interstellar Christophera Nolana z 2014 roku? Opowiada on o wysiłkach naukowców w znalezieniu nowego domu dla ludzkości, kiedy Ziemia powoli staje się miejscem nie do życia. Przerażająca wizja? Póki czas cieszmy się zatem cudami natury, jakie zrodziła nasza planeta. Bez wątpienia należy do nich lodowiec Svínafellsjökull znajdujący się na południu Parku Narodowego Vatnajökull na Islandii. W filmie miejsce to powinniście rozpoznać w lodowej planecie dr. Manna. Nie rozpoznajecie? Spieszcie zatem na Islandię, bo tak rozległy lodowiec w otoczeniu surowego krajobrazu to niezapomniany widok. Spieszcie się dosłownie, bo to, że lodowce topnieją jest niestety faktem.

7 miejsc nie z tej ziemi! One "grały" inne planety w hollywoodzkich produkcjach!  - 8

OFERTY NA ISLANDIĘO miejscach, które inspirowały twórców Gwiezdnych Wojen można by napisać osobny tekst. Wybraliśmy trzy niezwykłe kierunki, które stały się tłem i inspiracją dla planet zobrazowanych w kultowej serii George'a Lucasa.

5. Jezioro Salar de Uyuni, Boliwia

Planeta Crait - tam wojownicy Ruchu Oporu toczą swą ostatnią walkę przeciwko Nowemu Porządkowi. Te sceny filmu Ostatni Jedi z 2017 roku częściowo kręcone były w okolicach niebywałego tworu, jakim jest słone jezioro Salar de Uyuni w boliwijskich Andach. Niemalże całkowicie już wyschnięty zbiornik, położony na wysokości ponad 3500 metrów, jest jednym z najbardziej płaskich miejsc na świecie. Ogromną taflę dawnego jeziora pokrywa w niektórych miejscach ciągle cienka warstwa wody, dzięki czemu ma się wrażenie, że jest to gigantyczne lustro, w którym odbija się bezkresne niebo.

7 miejsc nie z tej ziemi! One "grały" inne planety w hollywoodzkich produkcjach!  - 6

OFERTY EGZOTYCZNE


6. Zatoka Phang Nga, Tajlandia

Miejsce narodzin Chewbaki, planeta Kashyyyk, wzorowana jest na tajskiej Zatoce Phang Nga. Widzowie mogą ją oglądać w filmie Zemsta Sithów z 2005 roku. To magiczne miejsce znajduje się na Morzu Andamańskim w pobliżu popularnej wyspy Phuket. Wyobraźcie sobie zjawiskowe wyspy porośnięte tropikalną zielenią i strzeliste wapienne skały o niesamowitych kształtach wyłaniające się z turkusowej powierzchni wody. Widoki te wydają się zbyt piękne, by mogły być prawdziwe!

7 miejsc nie z tej ziemi! One "grały" inne planety w hollywoodzkich produkcjach!  - 4

OFERTY DO TAJLANDII


7. Grindelwald, Szwajcaria

Alderaan - rodzinna planeta księżniczki Lei we wspomnianym już filmie Zemsta Sithów to w istocie sceniczny region górski Grindelwald w Szwajcarii. Krystalicznie czyste jeziora, majestatyczne szczyty pokryte śniegiem i lodem kontrastujące z zielonymi dolinami. Prawdziwie królewska kraina!

7 miejsc nie z tej ziemi! One "grały" inne planety w hollywoodzkich produkcjach!  - 2

OFERTY W GÓRY


A jeśli jednak (po kilku latach oszczędzania) zamarzy Wam się urlop w kosmosie, podpowiadamy gdzie go zarezerwować!

7 miejsc nie z tej ziemi! One "grały" inne planety w hollywoodzkich produkcjach!

7 miejsc nie z tej ziemi! One "grały" inne planety w hollywoodzkich produkcjach!