Rózne

7 najpiękniejszych festiwali świateł na świecie

Oferta od , 15. wrz. 2019 18.25

Światło rozjaśnia ciemności nocy i kojarzy się zdecydowanie z czymś pozytywnym. Nie inne są również Festiwale Świateł, które wnoszą wiele energii i dodają miastom uroku, kiedy zaleje je jesienna i zimowa szaruga. Jeśli chcecie oderwać się nieco od niej, zapraszamy do przeglądu najpiękniejszych Festiwali Świateł oraz ich odwiedzenia!


Zimowy Festiwal Iluminacji, Japonia

7 najpiękniejszych festiwali świateł na świecie - 14

Kiedy? Październik - Maj

Kwiecisty park Nabana no Sato gości u siebie największy świetlny festiwal w Japonii. Na miejscu kwiatów pojawiają się tam miliony świateł, które przybierają formy rzeźb oraz tworząc niesamowity tunel. Dekoracje świetlne sprawiają, że park jest bardziej popularny w zimie niż latem, kiedy kwitną w nim kwiaty.

Oferty do Japonii


Festiwal Świateł w Amsterdamie

7 najpiękniejszych festiwali świateł na świecie - 12

Kiedy? 28 listopada 2019 - 19 stycznia 2020

Każdej późnej jesieni i zimy Amsterdam przemienia się w świetlną stolicę! Przepiękne iluminacje mienią centrum miasta - szczególnie urokliwie wyglądają z poziomu wody! Można je podziwiać zarówno z łódki jak również z ziemi - każda perspektywa warta jest zobaczenia. Na Festiwalu Świateł pojawi się około 25 prac i przedstawią one 10 historii miasta. Wizualizacje są włączane od 17 do 23. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na jego stronie.

Oferty do Amsterdamu


Festiwal Świateł, Berlin

7 najpiękniejszych festiwali świateł na świecie - 10

Kiedy? 11 - 20 października

W tym roku odbędzie się już 15. edycja tego festiwalu. Najbardziej znane zabytki Berlina takie jak Brama Brandenburska czy Wieża Telewizyjna rozświetlają się niesamowitymi wizualizacjami. Wiele z nich opowiada ciekawe historie, warto więc przystanąć przy nich dłużej. Jeśli chcielibyście się tam wybrać, możecie przejechać miasto rowerem wśród jego zaczarowanych ulic. Tutaj znajdziecie więcej informacji i zdjęć z Festiwalu Świateł w Berlinie.


Fete Des Lumieres, Lyon

7 najpiękniejszych festiwali świateł na świecie - 8

Kiedy? 5 - 8 grudnia

Źródła tego festiwalu mają związek z lyońska tradycją ku czci Maryi i odbywa się zawsze w terminie ok. 8 grudnia. Obecnie przemieniła się w spektakl świateł i centrum wydarzeń są Basilica of Fourvière oraz Place des Terreaux, jednak instalacje są do zobaczenia w całym mieście. Więcej o festiwalu na jego stronie.

Oferty do Francji


Vivid Sydney, Sydney

7 najpiękniejszych festiwali świateł na świecie - 6

Kiedy? Maj - czerwiec 2020

Co roku przez tygodnie Sydney rozświetla się nieziemskimi instalacjami w czasie festiwalu Vivid. Projekcje można zobaczyć na wielu znanych budynkach jak Sydney Opera House czy Sydney Harbour Bridge. Całość wygląda niesamowicie i tego festiwalu nie może zabraknąć na Waszej liście. Więcej o nim tutaj.

Oferty do Australii


Circle of Light Festival, Moskwa

7 najpiękniejszych festiwali świateł na świecie - 4

(Źródło: http://lightfest.ru/en/gallery/photo/2017/)

Kiedy? 20 - 24 września

Wiele moskiewskich budowli, w tym Teatr Bolszoj czy uniwersytet pokrywają miliony świateł, by stworzyć na nich wspaniale instalacje i wizualizacje 2D i 3D. Artyści z całego świata ściągają tutaj, by zaprezentować swoje dzieła na tym wielokrotnie nagradzanym festiwalu. Aby dowiedzieć się o nim więcej, zajrzyjcie na jego stronę.

Oferty do Rosji


Signal Festival, Praga

7 najpiękniejszych festiwali świateł na świecie - 2

(Źródło: https://www.signalfestival.com/en/gallery/)

Kiedy? 10 - 13 października

Ten piękny czterodniowy festiwal rozświetla projekcjami i sztuką wizualną praskie Stare Miasto, Pałac Hybernia, Targ Owoców i Park Kampa. To jeden z największych festiwali w Czechach, więc co roku można oczekiwać niezwykłych widowisk. Więcej o wydarzeniu na stronie festiwalu.

Oferty do Pragi


Te festiwale również mienią się milionem świateł... oraz dźwięków.

7 najpiękniejszych festiwali świateł na świecie

7 najpiękniejszych festiwali świateł na świecie