Rózne

Airbnb a koronawirus - co powinniście wiedzieć?

Oferta od , 5. mar. 2020 12.45

Sytuacja związana z koronawirusem (COVID-19) ma wpływ na całą branżę turystyczną. Wczoraj pisaliśmy o tym, że Booking.com wprowadził specjalne procedury umożliwiające w określonych przypadkach anulowanie rezerwacji ze zwrotem kosztów. Dziś dowiecie się jak do tematu podchodzi inny wiodący portal noclegowy.

Airbnb stworzyło specjalną stronę informacyjną dla swoich użytkowników oraz partnerów. Dowiedzieliśmy się z niej, że rezerwacje dotknięte sytuacją związaną z koronawirusem postanowiono objąć polityką okoliczności wyjątkowych, do których zaliczane są także choroby epidemiologiczne.

Airbnb a koronawirus - co powinniście wiedzieć? - 4


Polityka okoliczności wyjątkowych obejmuje zarówno właścicieli obiektów, jak i rezerwujących, na których wpływ ma epidemia koronawirusa. W praktyce oznacza to możliwość samodzielnego anulowania noclegu ze zwrotem kosztów. To samo dotyczy anulowania udziału w atrakcjach zarezerwowanych przez portal Airbnb.

Uwaga, zasady te odnoszą się wyłącznie do ściśle określonych przypadków!

Dotyczą głównie podróży po rejonie Chin kontynentalnych i Korei Południowej oraz podróży z tych regionów do innych krajów. Jeśli chodzi o możliwość bezkosztowego anulowania noclegów, pod uwagę brane są konkretne terminy. Szczegółowe informacje możecie sprawdzić tutaj.

Inne przypadki z całego świata, poza Chinami i Koreą, wymagają udokumentowania i ostateczna decyzja o tym czy rezerwacja kwalifikuje się do bezkosztowego anulowania należy do Airbnb. Dodatkowe informacje uzyskacie przez platformę Centrum Pomocy Airbnb.

Zastanawiacie się, czy to dobry moment na dokonanie rezerwacji noclegu? Zwracajcie uwagę na warunki anulowania rezerwacji. Wybierając oferty z możliwością bezpłatnego anulowania do określonego momentu przed przyjazdem będziecie mieli pewność, że w przypadku zmiany planów nic nie stracicie.


Sprawdźcie też nasze inne artykuły o tej tematyce!

Airbnb a koronawirus - co powinniście wiedzieć? - 2


Airbnb a koronawirus - co powinniście wiedzieć?

Airbnb a koronawirus - co powinniście wiedzieć?