Rózne

Aktualne informacje o możliwym dojeździe do Chorwacji!

Oferta od , 26. cze. 2020 12.17

Dojazd do Chorwacji autem a koronawirus latem 2020 - niezbędne informacje w jednym miejscu.

Chorwacja jest już otwarta na turystów z Polski. Prezentujemy Wam zestaw informacji dotyczących wjazdu do tego kraju oraz przejazdów przez pozostałe państwa po drodze. Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020

Na ten moment nie jedźcie przez Bośnię, Kosowo, Serbię ani Macedonię Północną. Szczegóły TUTAJ.

WARUNKI WJAZDU DO CHORWACJI

 • Podstawowym warunkiem wjazdu jest wypełnienie TEGO formularza. Po otrzymaniu dokumentów, należy je wydrukować i mieć ze sobą.
 • Nakaz noszenia maseczek obowiązuje w środkach transportu publicznego oraz w zamkniętych pomieszczeniach użyteczności publicznej. Panują różne zasady w różnych regionach, ale by uniknąć nieporozumień najlepiej zawsze mieć maseczkę przy sobie
 • WAŻNE! Od dn. 25.06 br. do odwołania wszystkie osoby, bez względu na obywatelstwo, przyjeżdżające do Chorwacji z Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Serbii i Północnej Macedonii podlegają obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Nie dotyczy to osób przejeżdżających przez Chorwację wyłącznie tranzytem (przejście graniczne w Neum).

NOCLEGI W CHORWACJI

JAK DOJECHAĆ DO CHORWACJI?

Wszystkie kraje po drodze do Chorwacji są w tym momencie otwarte dla Polaków, istnieją jednak pewne obostrzenia dot. przede wszystkim informacji o przebywaniu poza UE w ostatnim czasie. Poniżej szczegółowe informacje kraj po kraju:

AUSTRIA

Źródła informacji:

Strona MSZ

 • Zniesione zostały obostrzenia dla obywateli polskich przyjeżdżających do Austrii, o ile posiadają miejsce zamieszkania w Austrii lub Andorze, Belgii, Bułgarii, Danii, Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Irlandii, Islandii ,Włoszech (z wyłączeniem Lombardii), Chorwacji, Łotwie, Liechtensteinie, Litwie, Luksemburgu, Malcie, Monako, Holandii, Norwegii, Polsce, Rumunii, San Marino, Szwajcarii, Słowenii, Słowacji, Czechach, Węgrzech, Watykanie i Cyprze.
 • Obywatele Polscy, którzy w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywali w krajach spoza powyższej listy, NIE MUSZĄ przedstawiać wyników testu na COVID-19.

CZECHY

Źródła informacji:

Strona MSZ

Ministerstwo Zdrowia Czech

 • Możliwy jest tranzyt do/z Polski, jak i wznowienie ruchu turystycznego w Czechach dla podróżnych z Polski za wyjątkiem mieszkańców województwa śląskiego.
 • Obywatele Polscy NIE MUSZĄ przedstawiać wyników testu na COVID-19 (z wyjątkiem mieszkańców woj. śląskiego).

SŁOWACJA

Źródła informacji:

Strona MSZ

 • Polska znajduje się na liście państw, które zostały uznane za bezpieczne pod względem zagrożenia epidemicznego.

SŁOWENIA

Źródła informacji:

Strona MSZ

 • Od 17 lipca Polska znajduje się na tzw. "zielonej liście" i obywatele naszego kraju mogą bez obostrzeń wjeżdżać i pozostawać na terenie kraju.
 • Trzeba jednak pamiętać, że lista jest aktualizowana co tydzień, więc sytuacja regularnie się zmienia

WĘGRY

Źródła informacji:

Strona MSZ

 • Obywatele UE mogą swobodnie wjeżdżać na teren Węgier. Nie ma obowiązku kwarantanny.

Trasa zalecana przez WakacyjnychPiratów to Czechy -> Słowacja -> Węgry -> Chorwacja.

NOCLEGI W CHORWACJI


Aktualne informacje o możliwym dojeździe do Chorwacji! - 2


LATO W POLSCE

Aktualne informacje o możliwym dojeździe do Chorwacji!

Aktualne informacje o możliwym dojeździe do Chorwacji!