Rózne

Ale żeby tak przy ludziach?! W Tokio pojawiły się przezroczyste toalety publiczne!

Oferta od , 31. sie. 2020 9.28

Japonia słynie nie od dziś z oryginalnych pomysłów, nieraz wręcz z dziwacznych. Ostatnio podarowała nam pomysł w dziedzinie ... sanitariatów! W parkach w centralnej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się słynne skrzyżowanie dla pieszych, pojawiły się toalety publiczne, które obiecują stać się atrakcjami turystycznymi! Dlaczego? Gdyż są one przezroczyste!

Projekt Tokyo Toilet, będący częścią inicjatywy mającej na celu zmianę postrzegania toalet publicznych przez ludzi, ma na celu wyprodukowanie „toalet publicznych, jakich nigdy nie widzieliście”. I to dosłownie. W Tokio stanęło kilka toalet publicznych, które są całkowicie przezroczyste.

Ale żeby tak przy ludziach?! W Tokio pojawiły się przezroczyste toalety publiczne! - 10

Na czym polega sztuczka pozwalająca komuś innemu niż ekshibicjonista na faktyczne korzystanie z toalety? Ściany łazienki są wykonane z przyciemnianego „inteligentnego szkła”, które staje się nieprzejrzyste, gdy łazienka jest zajęta. Proste, prawda? Z pewnością jednak niektórzy użytkownicy takiej łazienki mogą być zestresowani, bo co jeśli inteligentne szkło przestanie działać i toaleta stanie się znowu przezroczysta? Na pewno należy pamiętać o tym, żeby zamknąć kabinę na klucz - wtedy magiczne szkło zadziała i zapewni prywatność osobie znajdującej się w kabinie.

Ale żeby tak przy ludziach?! W Tokio pojawiły się przezroczyste toalety publiczne! - 8
Przezroczyste łazienki zaprojektował architekt Shigeru Ban, zdobywca prestiżowej nagrody Pritzke. Jego projekt wyróżnia również to, że łazienki pięknie oświetlają w nocy park. Łatwo zatem będzie je namierzyć, gdy nadejdzie ... potrzeba!

Projekt ma objąć 17 nowych toalet publicznych, różniących się od siebie. W prace nad nim zaangażowanych jest 16 różnych architektów z całego świata. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć je wszystkie!

Skorzystalibyście z takich toalet?

Ale żeby tak przy ludziach?! W Tokio pojawiły się przezroczyste toalety publiczne! - 6

Ale żeby tak przy ludziach?! W Tokio pojawiły się przezroczyste toalety publiczne! - 4

Ale żeby tak przy ludziach?! W Tokio pojawiły się przezroczyste toalety publiczne! - 2

Źródło zdjęć: The Tokyo Toilet https://tokyotoilet.jp/en/


W temacie muszli i to już niekoniecznie tych toaletowych:

Ale żeby tak przy ludziach?! W Tokio pojawiły się przezroczyste toalety publiczne!Ale żeby tak przy ludziach?! W Tokio pojawiły się przezroczyste toalety publiczne!