Rózne

Bajkowy las w Danii, w którym mieszkają trolle! Znajdź je wszystkie!

Oferta od , 14. lis. 2020 16.18

Pod mostem, za drzewami, wśród wzgórz i zarośli kryje się sześć trolli ukrytych przez duńskiego artystę Tomasa Dambo. Nie bójcie się, to bardzo przyjazne trolle, które czekają na wizytę nowych gości, a już w szczególności dzieci!

Bajkowy las w Danii, w którym mieszkają trolle! Znajdź je wszystkie! - 10

Źródło: https://thomasdambo.com/

Drewniane rzeźby sześciu trolli ukryte są w lasach w sześciu gminach w okolicach Kopenhagi: Rødovre, Hvidovre, Vallensbæk, Ishø, Albertslund i Høje-Taastrup. Na stronie artysty znajduje się mapa skarbów, za pomocą której można dotrzeć do trolli. Wiersze zagadki zostały wyryte w kamieniach w pobliżu rzeźb, które należy rozszyfrować, by znaleźć miejsce przebywania trolli. Dla nas brzmi jak świetna zabawa dla calej rodziny, by nie tylko cieszyć się naturą, ale zobaczyć niesamowite atrakcje poza utartymi ścieżkami.

Bajkowy las w Danii, w którym mieszkają trolle! Znajdź je wszystkie! - 8

Bajkowy las w Danii, w którym mieszkają trolle! Znajdź je wszystkie! - 6

Źródło: https://www.visitdenmark.com/denmark/explore/six-forgotten-giants-gdk1091362

Jakie trolle zatem możemy spotkać podczas poszukiwań? Nad brzegiem jeziora z wyciągniętą ręką gotową do pomocy, by przeprawić się przez nie czeka na odwiedzających "Teddy Friendly" (Przyjazny Teddy). Za wielkim drzewem kryje się "Little Tilde" (Mała Tilda), w której umieszczono domki dla ptaków. Pod mostem wypatrywać trzeba "Oscar Under The Bridge" (Oscara pod mostem), a na łące wśród owiec "Hill Top Trine" (Pagórkowy Trine). Jeśli szukacie miejsca na drzemkę, koniecznie poszukajcie "Sleeping Louis" (Śpiącego Louisa), który jest także schronieniem na nocleg. Dla wspaniałych widoków odwiedźcie "Thomas on the Mountain" (Tomasza na górze), na którego nogach można usiąść i podziwiać okolice.

Bajkowy las w Danii, w którym mieszkają trolle! Znajdź je wszystkie! - 4

Bajkowy las w Danii, w którym mieszkają trolle! Znajdź je wszystkie! - 2

Źródło: https://thomasdambo.com/

Każda z rzeźb została wykonana z kawałków drewna, które były przeznaczone do wyrzucenia. Thomas Dambo tworzy dzieła sztuki z materiałów pochodzących z recyklingu. Więcej o jego sztuce oraz lokalizację miejsc trolli znajdziemy na jego stronie tutaj, a o całym projekcie na oficjalnej stronie Danii.Jeśli szukacie innych radosnych miejsc w Danii, Muzeum Szczęścia to na pewno idealne miejsce!

Bajkowy las w Danii, w którym mieszkają trolle! Znajdź je wszystkie!

Bajkowy las w Danii, w którym mieszkają trolle! Znajdź je wszystkie!