Rózne

Belize jest otwarte na turystów - wymagany test

Oferta od , 17. lut. 2021 17.49

Belize otworzyło się na turystów. Odwiedzający mogą teraz swobodnie poruszać się po Belize, ale muszą mieć negatywny wynik testu na COVID-19 i oraz wybrać zakwaterowanie zatwierdzone przez rząd.

Belize oficjalnie otworzyło się na już w październiku, jednak to właśnie od stycznia (ostatni oficjalna informacja ze strony ministerstwa turystyki Belize z 1 lutego 2021) oficjalnie może przyjmować wszystkich międzynarodowych turystów. Tym samym kraj wszedł w 4 fazę swojego programu Safe Corridor, który umożliwia swobodne poruszanie się po kraju. (Tutaj jednak należy pamiętać, że obowiązuje wciąż godzina policyjna od 20 do 5 rano).

Belize jest otwarte na turystów - wymagany test - 6

Co trzeba zrobić przed podróżą do Belize?

Obecnie wszyscy podróżujący przybywający muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19 wykonanego max 72 godziny przed przylotem lub antygenowego wykonanego do 48 godzin przed przylotem. Na lotnisku można wyrywkowo zostać poproszonym o zrobienie drugiego testu. Jeśli nie posiada się takiego testu, można wykonać go na lotnisku po przybyciu za $ 50. Jeśli wynik okaże się pozytywny należy udać się na 14-dniową kwarantannę w zatwierdzonym przez ministerstwo hotelu na własny koszt. Oprócz tego należy wypełnić formularz w aplikacji Belize Health App i pokazać otrzymany kod po przylocie. Goście muszą mieć również rezerwacje w hotelach, które zostały zatwierdzone przez program Safe Corridor.

Na miejscu należy nosić maskę w miejscach publicznych oraz zachować dystans i środki higieny.

Belize jest otwarte na turystów - wymagany test - 4

Czym jest program Belize Safe Corridor?

Belize Safe Corridor obejmuje hotele, restauracje i touroperatorów, którzy uzyskali certyfikat „Tourism Gold Standard” w ramach programu opracowanego przez Belize Tourism Board w celu ujednolicenia procedur czystości i bezpieczeństwa w odpowiedzi na pandemię COVID-19. W fazie 4 turystyki podróżni mogą swobodnie poruszać się po Belize, ale rząd zaleca, aby pozostali w obrębie korytarza Tourism Safe Corridor, który obejmuje obiekty noclegowe z certyfikatem Gold Standard, organizatorów wycieczek, dostawców transportu turystycznego, restauracje, obiekty turystyczne i atrakcje oraz sklepy z pamiątkami.

Aby uzyskać certyfikat, hotele muszą wymagać masek na twarz w miejscach publicznych i wdrożyć inne protokoły pozwalające na zachowanie dystansu między ludźmi (jak zameldowanie / wymeldowanie online, systemy płatności zbliżeniowych itp.). W budynkach wymagane są również stanowiska do odkażania rąk w miejscach publicznych, ulepszone sprzątanie pomieszczeń i lepsze warunki sanitarne w miejscach publicznych i powierzchniach wrażliwych na dotyk oraz codzienne kontrole zdrowia gości i pracowników. Muszą również zarezerwować wyznaczone pokoje izolacyjne dla osób z COVID-19. Ponadto obiekty muszą zapewniać usługę transportu w obie strony z lotniska, dostęp do restauracji na miejscu, a także basenu lub plaży, a także oferować zajęcia na miejscu i pojedyncze wycieczki.

Belize jest otwarte na turystów - wymagany test - 2

Data wprowadzenia fazy 5, kiedy przemysł wycieczkowy będzie mógł zostać wznowiony wciąż nie zostały określone.

Więcej informacji oraz odpowiedzi na wiele zapytać znajdziecie na stronie Ministerstwa Turystyki Belize . Warto też śledzić stronę https://www.travelbelize.org/

Belize jest otwarte na turystów - wymagany test


Belize jest otwarte na turystów - wymagany test