Rózne

Cypr ponownie wymaga od Polaków negatywnego wyniku testu na koronawirusa

Oferta od , 12. sie. 2020 11.09

Aktualizacja z dn. 12 sierpnia 2020:

Od 14 sierpnia przy wjeździe na Cypr obywateli polskich obowiązują ponownie dodatkowe obostrzenia: wymagane będzie posiadanie negatywnego testu na obecność koronawirusa (PCR).

Od lipca Polska znajdowała się w kategorii A (niski współczynnik zachorowań na Covid-19) państw, z których można podróżować na Cypr. Od piątku 14 sierpnia jednak Polska zostanie jednak przesunięta do kategorii B - podróżujący z państw z tej grupy zobowiązane są do przedstawienia negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa (PCR) wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przez podróżą.

Wynik testu musi zawierać: datę pobrania próbki do badania, metodę wykonania testu (ma to być molekularny test RT-PCR, inne testy na przeciwciała/antygeny nie będą akceptowane), imię i nazwisko osoby testowanej i oczywiście sam (negatywny) testu. Wynik nie musi być przetłumaczony na angielski - poinformowała Cypryjska Organizacja Turystyczna.

Na 24 przed wylotem należy nadal wypełnić trzeba wniosek na stronie internetowej https://cyprusflightpass.gov.cy/.

Źródło: RMF FM


6 lipca 2020:

Od dziś Polska została przesunięta przez cypryjski rząd do krajów z grupy A, czyli o niskim zagrożeniu koronawirusem. Oznacza to, że można lecieć na Cypr nie wykonując przed wylotem lub po przylocie testu PCR na Covid-19. Decyzja została podjęta przez Ministra Zdrowia Republiki Cypryjskiej, potwierdziliśmy ją telefonicznie z Ambasadą Cypru w Warszawie.

Na 24 przed wylotem należy jednak wypełnić trzeba wniosek na stronie internetowej https://cyprusflightpass.gov.cy/. Cypryjskie władze sanitarne zastrzegają, że wyrywkowo mogą przeprowadzić test na koronawirusa u turystów przylatujących na lotniska w Larnace i Pafos. Test będzie jednak bezpłatny, a czas oczekiwania na wynik na lotnisku to ok. 1,5 godz.

Cypr ponownie wymaga od Polaków negatywnego wyniku testu na koronawirusa - 2


Szukacie ofert w słonecznej Chorwacji?

WAKACJE W CHORWACJI

Cypr ponownie wymaga od Polaków negatywnego wyniku testu na koronawirusa

Cypr ponownie wymaga od Polaków negatywnego wyniku testu na koronawirusa