Rózne

Czy może być coś bardziej polskiego niż Muzeum Polskiej Wódki?

Oferta od , 10. cze. 2020 17.40

Najczystsza w swej postaci, pita od dziada pradziada, przyczyna wielu poematów, wierszy, bójek oraz spotkań towarzyskich. Nasza polska wódka. Wreszcie doczekała się swojego muzeum!

Czy może być coś bardziej polskiego niż Muzeum Polskiej Wódki? - 10


Muzeum Polskiej Wódki otwarto wiosną 2018 roku. Skąd pomysł na takie muzeum? Polska Wódka to dobro i dziedzictwo narodowe i twórcy muzeum chcieli zaprezentować jej wyjątkową historię. To ważny element polskiej kultury i towarzyszy nam podczas świętowania wielu ważnych chwil, podkreślają.

Czy może być coś bardziej polskiego niż Muzeum Polskiej Wódki? - 8

(Źródło: www.muzeumpolskiejwodki.pl)

Co czeka odwiedzających? Muzeum znajduje się na terenie dawnej Wytwórni Wódek "Koneser" na warszawskiej Pradze i obejmuje 5 galerii tematycznych takich jak tradycje, zwyczaje, pochodzenie czy proces produkcyjny. Goście dowiedzą się także, jaki wpływ miała wódka na kształtowanie się polskiej kultury i dlaczego jest tak słynna na całym świecie.

Czy może być coś bardziej polskiego niż Muzeum Polskiej Wódki? - 6

(Źródło: www.muzeumpolskiejwodki.pl)

Do dyspozycji gości jest także sala kinowa oraz bar, w którym pełnoletni odwiedzający mogą skosztować trunku i nauczyć się rozpoznawać jego smaki. Na gości czekają także propozycje dań, które doskonale pasują do kieliszka polskiej wódki.

Czy może być coś bardziej polskiego niż Muzeum Polskiej Wódki? - 4

(Źródło: www.muzeumpolskiejwodki.pl)

Twórcy chcą nie tylko pokazać bogatą historię i tradycję polskiego trunku, ale także promować kulturalne i odpowiedzialne spożywanie alkoholu. Więcej o Muzeum Wódki Polskiej znajdziecie na jego stronie.

Czy może być coś bardziej polskiego niż Muzeum Polskiej Wódki? - 2


Czy może być coś bardziej polskiego niż Muzeum Polskiej Wódki?Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobilne, a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store, Google Play. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px 'Helvetica Neue'; color: #e4af0a}

Czy może być coś bardziej polskiego niż Muzeum Polskiej Wódki?