Rózne

Do Irlandii też tylko z negatywnym testem, a nawet dwoma!

Oferta od , 13. sty. 2021 13.23

Ledwo poinformowaliśmy Was, że do USA będzie można lecieć tylko z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, a tu Irlandia informuje o tym samym! Wymagania są już jak na obecne czasy dość standardowe - test PCR ma być wykonany nie wcześniej niż na 72 godz. przed planowanym przyjazdem do Irlandii. Nowe zasady wchodzą w życie w sobotę 16 stycznia 2021.
Obowiązek okazania negatywnego testu nie dotyczy pasażerów przybywających do Irlandii tranzytem i kontynuujących podróż bez opuszczania lotniska.

Za brak testu grozi dotkliwa grzywna. Z obowiązku okazania testu będą zwolnieni np. pracownicy załóg linii lotniczych czy międzynarodowego transportu w przybywający w ramach wykonywania obowiązków służbowych czy dzieci w do lat 6.

Nowe zasady nie oznaczają zniesienia dotychczasowych restrykcji, np. obowiązkowej 14-dniowej samoizolacji / kwarantanny dla osób przybywających z państw UE znajdujących się na czerwonej i szarej liście (wg europejskiego systemu "świateł drogowych"). Polska znajduje się obecnie na czerwonej liście. Obowiązek izolacji może zostać uchylony, jeśli podróżny wykona kolejny test najwcześniej w 5 dni po przybyciu do Irlandii i otrzyma negatywny wynik. Przybywający do Irlandii muszą wypełnić odpowiedni formularz ze wskazaniem adresu, pod którym będą przebywać.

Źródło: RTÉ

Do Irlandii też tylko z negatywnym testem, a nawet dwoma! - 2


Czytaj też:

Do Irlandii też tylko z negatywnym testem, a nawet dwoma!


Do Irlandii też tylko z negatywnym testem, a nawet dwoma!