Rózne
od 0zł os

Dokąd lecieć by zobaczyć Zorzę Polarną?

Oferta od , 17. lis. 2020 16.42

Zorza polarna - zjawisko świetlne obserwowane w pobliżu biegunów. Czy wiecie, że zorza na półkuli północnej nazywana jest Aurora borealis, na południowej zaś Aurora australis? Przygotowaliśmy dla Was krótką listę miejsc, z których można i warto podziwiać zielone smugi światła na zimowym niebie. Niektóre z tych miejsc dostępne są z Polski stosunkowo łatwo, innej nieco trudniej. Sprawdźcie!


Kilpisjärvi, Finlandia

Północna Finlandia. Wydaje się tak odległa i niedostępna. Czyżby? Od kiedy Wizzair uruchomił połączenia do Tromso, stosunkowo łatwo zwiedzać możemy również kraj Muminków. Zorzę podziwiać można oczywiście na własną rękę, my odsyłamy Was natomiast do Lapland Aurora, gdzie wynająć możecie 4-dniową wycieczkę w dzicz, podczas której podziwiać również będziecie to niezwykłe zjawisko. Finlandia to nie jest tani kierunek, ale z pewnością wyjątkowy!

Dokąd lecieć by zobaczyć Zorzę Polarną? - 8


Tromso, Norwegia

Wspomniane wyżej Tromso znajduje się już za kołem podbiegunowym. To jeden nowych z hitów podróżniczych przewoźnika Wizzair - tanio możemy dotrzeć tam z Gdańska. Oprócz zorzy można odwiedzić to piękne norweskie miasto by doświadczyć białych nocy.

Dokąd lecieć by zobaczyć Zorzę Polarną? - 6


Bláskógabyggð, Islandia

Na Islandii są z pewnością dużo bardziej spektakularne miejsca do podziwiania zorzy, wybraliśmy jednak to ze względu na bliskość Reykjawiku. Nie trzeba zapuszczać się głęboko w Islandię by tutaj dojechać, jednocześnie można polowanie na zorzę połączyć ze zwiedzaniem Golden Circle. Bláskógabyggð znajduje się ok 40 kilometrów od stolicy, niedaleko Parku Narodowego Thingvellir. Blisko miasta, a jednocześnie wystarczająco daleko, by jego światła nie zakłócały nam nieba.

Dokąd lecieć by zobaczyć Zorzę Polarną? - 4


Abisko, Szwecja

Leżące nad jeziorem Tornetrask i w objęciach Parku Narodowego o nazwie takiej samej jak miasto, Abisko również odwiedzimy stosunkowo tanio dzięki połączeniom do Tromso. Niedaleko stąd znajduje się też słynny Icehotel 365, pierwszy lodowy hotel, który działa cały rok. Północna Szwecja jest dzika i zalesiona - znalezienie odpowiedniego miejsca do sfotografowania zorzy to kwestia wyjechania poza miasto.

Dokąd lecieć by zobaczyć Zorzę Polarną? - 2


Kangerlussuaq, Grenlandia

Przy odrobinie zapału można znaleźć w miarę tanie połączenie od nas na Grenlandię - z przesiadką na Islandii. Ostrzegamy jednak - jest drogo! Ale za to te widoki... W zasadzie wszędzie na Grenlandii podziwiać można zorzę, proponujemy wam jednak Kangerlussuaq ponieważ szczyci się o tym, że czyste niebo jest tutaj przez 300 dni w roku! Znajduje się tutaj również lotnisko.

Dokąd lecieć by zobaczyć Zorzę Polarną?

Dodalibyście coś do naszej listy? Gdzie Wam udało się złapać zorzę?Dokąd lecieć by zobaczyć Zorzę Polarną?