Rózne

Dokąd można jechać bez testu i kwarantanny?

Oferta od , 9. mar. 2021 19.33

Codziennie dostajemy od Was mnóstwo zapytań o otwarte i zamknięte kierunki oraz co gdzie i jak działa. W poniższym artykule opisujemy zebrane najważniejsze informacje, które odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

Jak wygląda powrót do Polski?

Pamiętajcie, że przy wjeździe do Polski obowiązuje albo 10-dniowa kwarantanna albo należy okazać wynik testu zrobiony 48h przed przylotem do kraju. Liczy się data otrzymania wyniku, a nie wykonania testu. Warunki te obowiązują niezależnie od tego skąd wracamy.

Egzotyka - dokąd da się wyjechać bez testu?

Otwarte kierunki to Tanzania (w tym wyspa Zanzibar), Meksyk, Kostaryka oraz Dominikana. W tych trzech krajach nie jest wymagany test, nie ma też kwarantanny. Sugerujemy wyjazdy z biurem podróży, które gwarantuje bezpieczny dolot i powrót. W przypadku samodzielnej organizacji podróży upewnijcie się jakie są zasady wjazdu z kraju, gdzie się przesiadacie.

Tanzania wymaga wykonania testu przy opuszczaniu kraju, co jednocześnie łączy się z wymogiem Polski na zwolnienie z kwarantanny. Kosz testu u nich to 170 dolarów.

OFERTY NA ZANZIBAR

OFERTY DO MEKSYKU

OFERTY NA DOMINIKANĘ

OFERTY NA KOSTARYKĘ

EUROPA - dokąd da się wyjechać bez testu?

Albania, Macedonia Północna oraz Mołdawia. Pierwsze dwa to kierunki wakacyjne, gdzie znajdziecie mnóstwo świetnych ofert.

OFERTY DO ALBANII

OFERTY DO MACEDONII PÓŁNOCNEJ

Wylot z Niemiec

To kolejny istotny temat. Obecnie przy wjeździe do Niemiec wymagany jest test lub kwarantanna, nie dotyczy to jednak tranzytu, a za taki uznawany jest dojazd do lotniska i wylot z niego poza granicę Niemiec. Bez testu i kwarantanny można przebywać na terenie Niemiec do 72h. Dotyczy to również powrotu i lądowania.

Wakacje na Maderze

Madera (Portugalia) jest jednym z niewielu kierunków, które są obecnie częściowo otwarte. Na Maderze wymagany jest test, ale można go sobie zrobić na miejscu, na koszt rządu Madery. Zwolnieni z testu są zaszczepieni oraz ozdrowieńcy, którzy przeszli COVID w ciągu ostatnich 90 dni.

UWAGA - Portugalia kontynentalna wprowadziła stan wyjątkowy, nie dotyczy on Madery!

OFERTY NA MADERĘ

Wakacje w Egipcie

Kolejny wciąż popularny kierunek, który wymaga testu ale jest częściowo otwarty. Na lotniskach w regionach wakacyjnych (m.in. Hurgada i Mars Alam) test można zakupić na lotnisku za 30 USD. To taniej niż test wykonany gdziekolwiek w Europie. Obecnie większość biur podróży pokrywa ten koszt.

OFERTY DO EGIPTU

Wakacje na Malcie

Malta wymaga testu, jednak wciąż jest bardzo popularnym kierunkiem, ponieważ ceny pobytów spadły bardzo nisko. Tydzień z przelotem i hotelem można znaleźć nawet za 600zł, zakładając, że test będzie kosztował 500 zł, całe wakacje wyniosą bardzo mało.

OFERTY NA MALTĘ

Wyjazdy na narty

Hitem tego roku jest Szwajcaria, która nie wymaga testu jeśli do kraju wjedzie się drogą lądową (własnym autem). W tym momencie nie jest również wymagana kwarantanna ani test od Polaków wracających tą drogą. Ceny w Szwajcarii mocno spadły i tydzień wakacji z karnetem w cenie można mieć od 1600 zł.

Pamiętajcie, że sezon trwa tam dłużej, a stoki są otwarte nawet w kwietniu.

OFERTY NA NARTY


PODSUMOWANIE

  • Nie wymagają testu: Tanzania (Zanzibar), Meksyk, Dominikana, Kostaryka, Albania, Macedonia Północna, Mołdawia.
  • Wymagają testu, ale można go zrobić na miejscu: Madera (Portugalia), Egipt
  • Wymaga testu, ale nie podwyższa to ceny wyjazdu: Malta

Dokąd można jechać bez testu i kwarantanny?

Dokąd można jechać bez testu i kwarantanny?