Rózne

Dubaj zaprasza pracujących podróżników!

Oferta od , 11. lis. 2020 10.55

Drodzy Piraci, latem pisaliśmy Wam o możliwości, jaką dają rządy Bermudów oraz Barbadosu, czyli opcjach pracy zdalnej (z rajskich plaż tych rajskich krajów.

Teraz Dubaj dołącza do listy gorących krajów które ułatwiają pracę wirtualnym nomadom. Emirat ten oferuje „roczny program wirtualnej pracy”, który pozwoli wszystkim zdalnym pracownikom i ich rodzinom (!) przebywać tam nawet przez rok.

Dubaj zaprasza pracujących podróżników! - 6

Złożenie wniosku jest bardzo proste, ale jest haczyk: wszystkie zainteresowane osoby będą musiały wykazać, że zarabiają co najmniej 5000 USD (około 19 000 PLN) miesięcznie, posiadają prywatne ubezpieczenie zdrowotne ważne za granicą oraz dokument potwierdzający ich obecne zatrudnienie z minimalną umową na rok.

Jeśli natomiast jesteś właścicielem firmy, będziesz musiał przedstawić zaświadczenie potwierdzające jej własność, a następnie wyciąg bankowy.

Dubaj zaprasza pracujących podróżników! - 4

Roczna wiza kosztuje 278 USD plus opłaty administracyjne, dzięki niej będziecie mogli korzystać z dostępu do wszystkich niezbędnych usług, w tym telekomunikacji, usług publicznych i szkół.

Jest to więc raczej oferta dla osób z rodzinami, bo to one otrzymują benefity. Jednak miło widzieć, że coraz więcej krajów dostosowuje się do nowych realiów, być może niedługo takie warunki pracy będą już standardem.

Dubaj zaprasza pracujących podróżników! - 2

Obecnie wjazd do Dubaju jest możliwy tylko z negatywnym wymazem PCR, który następnie zostanie powtórzony przy wjeździe: obowiązkiem pasażera jest również izolowanie się aż do wyniku.

Aplikację można składać TUTAJ.CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dubaj zaprasza pracujących podróżników!


Dubaj zaprasza pracujących podróżników!