Rózne

Egipt zakazuje przejażdżek turystycznych na zwierzętach pod piramidami i innymi miejscami archeologicznymi

Oferta od , 5. lis. 2020 17.40

Znamy ten obrazek ze zdjęć: na tle jednego z cudów świata, piramid w Gizie lub Sfinksa pozują turyści jadący na wielbłądach. Albo na innych zwierzętach i w innym miejscu: na ośle lub wozie ciągniętym przez konia.

A jakby tak usunąć z tego obrazka zwierzęta i zostawić same piramidy i turystów na własnych nogach lub na elektrycznych wózkach dla tych, którzy mają problemy z poruszaniem się. Od razu lepiej, prawda?

W historycznej decyzji podjętej po kampanii PETA Asia potępiającej znęcanie się nad zwierzętami, egipskie Ministerstwo Turystyki ogłosiło plan zakazu wycieczek na wielbłądach, osłach i koniach do wszystkich obszarów archeologicznych. Decyzja, która wynika z wielu skarg na kontrowersyjną praktykę, a mająca jednak istotny wpływ na turystykę w kraju, sprawiły, że takie rozrywki stały się coraz mniej popularne i znienawidzone przez obrońców praw zwierząt na całym świecie. (W New York Times ukazał się artykuł o kampanii, po której wpłynęło 500 000 wniosków do Ministerstwa Turystyki).

Egipt zakazuje przejażdżek turystycznych na zwierzętach pod piramidami i innymi miejscami archeologicznymi - 4

Jeśli chodzi o obszar Gizy, ambitny plan zmian (Giza Vision 2030), który ma zostać ukończony do 2030 r., przewiduje bardziej ekologiczny wybór transportu, dzięki zastosowaniu samochodów elektrycznych oraz poprawie bezpieczeństwa i czystości. Po zakończeniu projektu ponad 8 milionów odwiedzających rocznie Egipt z pewnością zobaczy jeden z cudów świata w nowym świetle.

PETA ma teraz nadzieję, że po odniesieniu zwycięstwa w tej kampanii, będzie mogła sprawniej przeprowadzić podobne inicjatywy w innych miejscach turystycznych. Następnymi miejscami, w których PETA ma nadzieję na sukces to wyspa Santorini i kolejny cud świata, Petra.

Egipt zakazuje przejażdżek turystycznych na zwierzętach pod piramidami i innymi miejscami archeologicznymi - 2

Egipt zakazuje przejażdżek turystycznych na zwierzętach pod piramidami i innymi miejscami archeologicznymiEgipt zakazuje przejażdżek turystycznych na zwierzętach pod piramidami i innymi miejscami archeologicznymi