Rózne

Francja otwiera granice! Gdzie jeszcze możemy wyjechać w najbliższym czasie?

Oferta od , 12. cze. 2020 11.01

Francja otwiera granice! Gdzie jeszcze możemy wyjechać w najbliższym czasie? - 4

LATO W POLSCEFrancuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner ogłosił na swoim Twitterze, że Francja zrealizuje zalecenia Unii Europejskiej i otworzy swoje granice dla turystów z Unii od poniedziałku 15 czerwca. Francja zapowiada, że kwestia kwarantanny będzie działać na zasadzie wzajemności - jeśli w danym kraju nie obowiązuje kwarantanna - dla jego obywateli nie będzie kwarantanny we Francji. Francuska kwarantanna nie jest jednak obowiązkowa, to bardziej zalecenie, zwłaszcza dla osób przybywających z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W niedzielę francuski prezydent Emmanuel Macron ma wygłosić przemówienie, w którym poda więcej szczegółów dotyczących warunków otwarcia granic.

Minister zapowiedział też możliwe otwarcie francuskich granic dla turystów spoza Unii od 1 lipca (zależnie od sytuacji w poszczególnych krajach). Jest to również zapowiedź zgodna z propozycją UE.

Francja otwiera granice! Gdzie jeszcze możemy wyjechać w najbliższym czasie? - 2

Przypominamy też, że możemy już wjeżdżać bez kwarantanny do kilku innych atrakcyjnych i ulubionych przez nas w wakacje krajów:

Chorwacja samochodem jest na razie trochę problematyczna, bo granice leżącej "po drodze" Słowenii wciąż są zamknięte dla Polaków. Ale można wybrać się do naszej ukochanej Chorwacji drogą powietrzną.

Dla przypomnienia - Polska otwiera granice od soboty 13 czerwca.LATO W POLSCE

Francja otwiera granice! Gdzie jeszcze możemy wyjechać w najbliższym czasie?


Francja otwiera granice! Gdzie jeszcze możemy wyjechać w najbliższym czasie?