Rózne

Gdzie najlepiej zobaczyć zaćmienie Księżyca w lipcu?

Oferta od , 19. lip. 2018 10.31

Za kilka tygodnie będziemy mogli oglądać najdłuższe zaćmienie Księżyca tego stulecia. Dokładnie w piatek, 27. lipca będzie widoczne w wielu miejscach, także w Europie! Tutaj potrwa ono ok. 1 godziny i 40 minut, ale w Afryce i Azji nawet 4 godziny. Zaćmieniu będzie towarszyszyć też inne zjawisko - "Krwawy Księżyc" - kiedy to właśnie Księżyc nabierze płonącego czerwonego koloru. Tego nie wolno przegapić!

Oto 5 miejsc na świecie, gdzie można obserwować w najlepszych warunkach to naturalne zjawisko. Dwa z nich są w Europie!

1. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Z Dubaju będzie można obserwować zaćmienie w całości. Rozpocznie się o 23:30 czasu lokalnego i zakończy się o 01:13 następnego dnia.

Jeśli jesteście na miejscu, koniecznie zarezerwujcie pokój na wysokim piętrze jednego z drapaczy chmur! Zapowiadają się niesamowite widoki!

Gdzie najlepiej zobaczyć zaćmienie Księżyca w lipcu? - 10

Oferty do Dubaju


2. Egipt

Całkowite zaćmienie rozpocznie się o godzinie 21:30 czasu lokalnego i pozostanie widoczne do 23:30. Pięknie byłoby sfotografować Księżyc górujący nad piramidami - wielbiciele fotografi będą próbowali to z pewnością uchwycić!

Gdzie najlepiej zobaczyć zaćmienie Księżyca w lipcu? - 8

Oferty do Egiptu


3. Cypr

Zaćmienie rozpocznie się tu o 22:30 czasu lokalnego i zakończy się o godzinie 00:30 następnego dnia. Jeśli będziecie wtedy na Cyprze, udajcie się do starożytnych ruin i podziwiajcie spektakularną scenerię podczas tego zjawiska.

Gdzie najlepiej zobaczyć zaćmienie Księżyca w lipcu? - 6

Oferty na Cypr


4. Santorini, Grecja

Chociaż nie będzie możliwe zaobserwowanie wszystkich faz zaćmienia na Santorini, nadal będziecie mogli być świadkami całkowitego zaćmienia zaplanowanego na 22:30 czasu lokalnego i kończącego się o 00:13 następnego dnia.

Czy wyobrażacie sobie oglądać zaćmienie w scenerii tego magicznego miasta?

Gdzie najlepiej zobaczyć zaćmienie Księżyca w lipcu? - 4

Oferty na Santorini


5. Zimbabwe

Zaćmienie będzie widoczne od 21:30 do 23:13 czasu lokalnego. Wyobraźcie sobie podziwianie tego zjawiska w towarzystwie żyraf i zebr ze wspaniałego Parku Narodowego Matobo. Bajka!

Gdzie najlepiej zobaczyć zaćmienie Księżyca w lipcu? - 2

Oferty do Afryki


Bonus : Polska

W Polsce "krwawy Księżyc" będzie można obserwować od 21:30 i najlepsze widoki będą mieli mieszkańcy południowo-wschodniej Polski. Chwilę wcześniej także zobaczą częściowe zaćmienie.

Zapytajcie koniecznie w obserwatoriach i kluby astronomicznych z Waszych okolic, czy organizują wieczory tematyczne na to wydarzenie. Może nawet uda Wam się skorzystać z teleskopu! Czekamy z niecierpliwością na wieczór 27. lipca.


Jeśli lubicie piękne widoki, koniecznie poczytajcie o najpiękniejszych ścieżkach na wędrówkę!

Gdzie najlepiej zobaczyć zaćmienie Księżyca w lipcu?

Gdzie najlepiej zobaczyć zaćmienie Księżyca w lipcu?