Rózne

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku?

Oferta od , 27. sie. 2019 12.31

Październik... Jesień powoli puka do drzwi. Świat leniwie pokrywa się dywanem liści we wszystkich odcieniach złota, brązu i czerwieni. Dni stają się krótsze i bardziej senne, ale ciągle bywa bardzo ciepło. Aż chce się pójść na spacer, wśród szeleszczących liści poszukać kasztanów i cieszyć się ciepłem jesiennego słońca!

Amatorów złotej polskiej jesieni zapraszamy do dobrych i sprawdzonych hoteli na terenie całego kraju. Morze? Góry? Miejska wycieczka?

OFERTY HOTELI W POLSCE


Macie ochotę na zmianę otoczenia? Podpowiemy jakie miejsca w Europie i na świecie będą dobrym wyborem na początek jesieni. Jednym słowem, gdzie warto wybrać się na urlop w październiku. A wybrać się warto, bo to miesiąc, w którym macie szansę na relaks na wciąż słonecznych plażach, kąpiel w ciągle ciepłym morzu lub zwiedzanie najpiękniejszych miast i miejsc historycznych bez towarzystwa hałaśliwych tłumów. Aby ułatwić Wam wybór, przy każdym kierunku podaliśmy średnie maksymalne i minimalne temperatury. Temperatury minimalne odnotowywane są zazwyczaj w nocy.


1. GRECKIE WYSPY

Temperatura powietrza: max. 23°C, min. 18°C; średnia ilość dni z opadami: 4

Jeśli październik zaskoczy deszczową pogodą, w poszukiwaniu słońca udajcie się na którąś z greckich wysp. Niezależnie od tego, czy wybierzecie Santorini, Mykonos, Kos, Rodos czy Kretę możecie liczyć na przyjemne temperatury powietrza i wody, wciąż sprzyjające plażowaniu. Bez wakacyjnych tłumów zrobicie świetne fotki idyllicznych greckich krajobrazów, taniej zjecie i napijecie się ouzo w tawernach oraz w błogiej ciszy posłuchacie cykad i szumu fal.

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku? - 20

OFERTY DO GRECJI


2. CYPR

Temperatura powietrza: max. 27°C, min. 16°C; średnia ilość dni z opadami: 2,5

Położony na południowym krańcu Morza Śródziemnego Cypr znajduje się w strefie gorącego klimatu Bliskiego Wschodu. Letnie temperatury gwarantowane! Cypr to jednak dużo więcej niż świetna pogoda i olśniewające plaże. Upał nie będzie już doskwierał, więc do woli będziecie mogli zwiedzać jego antyczne budowle i miejsca historyczne, a także winnice i zaciszne tawerny. Możecie również wspiąć się na sam szczyt góry Olimp!

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku? - 18

OFERTY NA CYPR


3. MALTA

Temperatura powietrza: max. 25°C, min. 22°C; średnia ilość dni z opadami: 9

Malta to wyspa o niebywale bogatej historii, która zapisana jest w jej architekturze, kuchni i języku. Zobaczycie tu pozostałości prehistorycznych świątyń, antyczne rzymskie ruiny w cieniu palm, średniowieczne wąskie uliczki o arabskich nazwach i... londyńskie budki telefoniczne. W październiku, podobnie jak na Cyprze, możecie liczyć na letnie temperatury. Zarówno amatorzy plażowania, jak i sportów wodnych będą zadowoleni.

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku? - 16

OFERTY NA MALTĘ


4. JORDANIA

Temperatura powietrza: max. 26°C, min. 14°C; średnia ilość dni z opadami: 0,5

Byliście już w Jordanii? Latem temperatury są tam dla większości z nas nie do zniesienia. Początek jesieni to natomiast idealny czas na odwiedzenie tego gościnnego kraju. Możecie pozostać na plażach Akaby nad Morzem Czerwonym, gdzie na pewno nie zabraknie słońca. Zdecydowanie szkoda byłoby jednak nie zobaczyć zdumiewającej Petry - starożytnego skalnego miasta i nie pounosić się na powierzchni Morza Martwego. Dopełnieniem urlopu pełnego nowych wrażeń może być noc pod gwiazdami na Pustyni Wadi Rum o marsjańskim krajobrazie.

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku? - 14

OFERTY DO JORDANII


5. TURCJA

Temperatura powietrza: max. 25°C, min. 20°C; średnia ilość dni z opadami: 7

Bez względu na to, czy wybierzecie tureckie wybrzeże Morza Egejskiego czy Śródziemnomorskiego, w październiku możecie oczekiwać prawdziwie wakacyjnej pogody! Czego natomiast nie powinniście się spodziewać, to tłumy zalewające plaże. Za Turcją przemawia też ogromny wybór świetnych hoteli, które poza sezonem dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Październik to świetny czas, aby przemierzać tureckie plaże i odkrywać orientalną kuchnię oraz fascynującą kulturę tego ogromnego kraju.

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku? - 12

OFERTY DO TURCJI


6. MAURITIUS

Temperatura powietrza: max. 25°C, min. 20°C; średnia ilość dni z opadami: 3

Szukacie bardziej egzotycznych kierunków? W październiku na Mauritiusie trwa wiosna. Temperatury wzrastają po, tak czy inaczej, ciepłej zimie, ale powietrze nie jest jeszcze wilgotne i nie pada. To czas, kiedy kwitną oszałamiające kwiaty, a lasy tropikalne zdają się pulsować życiem! Najlepszy czas na odwiedzenie tej rajskiej wyspy!

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku? - 10

OFERTY NA MAURITIUS


7. RZYM

Temperatura powietrza: max. 23°C, min. 12°C; średnia ilość dni z opadami: 8

Wieczne miasto w okresie letnich wakacji jest zatłoczone i gorące jak samo piekło! Liczycie na świetną fotkę przy Fontannie di Trevi bez turystów rujnujących widok? Zatem wybierzcie się do Rzymu na początku jesieni! Temperatury będą idealne na spacery po mieście i kieliszek Aperolu w kawiarnianych ogródkach.

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku? - 8

OFERTY DO RZYMU


8. PORTUGALIA

Temperatura powietrza: max. 25°C, min. 14°C; średnia ilość dni z opadami: 8

W Portugalii przez cały rok panuje łagodny i przyjemny klimat. Październik to jednak wyjątkowo korzystny czas na odkrywanie przyrodniczych i kulturowych walorów tego niewielkiego, lecz pięknego kraju. Bez względu na to, czy wybierzecie zabytki Lizbony lub Porto, czy sceniczne klify Algarve, możecie liczyć na dużo słońca. Plażowanie i spacery po prawie pustych plażach Atlantyku i delektowanie się winem oraz wyśmienitą kuchnią w posezonowych cenach! Już wiecie dlaczego w październiku warto wybrać się do Portugalii?

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku? - 6

OFERTY DO PORTUGALII


9. RUMUNIA

Temperatura powietrza: max. 14°C, min. 5°C; średnia ilość dni z opadami: 11

Być może zaskoczy Was ta propozycja, ale październik to przecież czas Halloween. Czy możecie sobie wyobrazić lepsze miejsce na świętowanie niż ojczyzna Hrabiego Drakuli? Jeśli do tego dodamy zapierającą dech w piersiach scenerię dzikich rumuńskich Karpat w jesiennej szacie, niezwykłą starówkę średniowiecznego Braszowa i bazę noclegową w bardzo przystępnych cenach, od razu chce się jechać, czyż nie?

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku? - 4

OFERTY DO RUMUNII


10. NIEMCY

Temperatura powietrza: max. 14°C, min. 5°C; średnia ilość dni z opadami: 17

Na koniec warto przypomnieć, że październik to także czas, kiedy w całych Niemczech odbywają się festiwale pod gołym niebem. Świętowaniu towarzyszą taniec i muzyka, golonka i kiełbaski, ale przede wszystkim piwo serwowane w litrowych kuflach! Oczywiście najbardziej znanym i tłumnie odwiedzanym jest Oktoberfest w Monachium. W tym roku termin zahacza o wrzesień i obejmuje daty 21 września - 6 października. Chcecie w zaraźliwie radosnej atmosferze zgłębiać kulturę naszych zachodnich sąsiadów? Załóżcie tradycyjne, skórzane spodnie przed kolana i lećcie do Bawarii!

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku? - 2

Jeszcze bliżej będzie do Berlina, gdzie w październiku corocznie odbywa się Festiwal Świateł. W tym roku między 11- 20 października będziecie mieli okazję oglądać zabytki i atrakcje stolicy Niemiec - Bramę Brandenburską, Wieżę Telewizyjną czy Reichstag - w nieco innej odsłonie. W czasie tego wydarzenia na charakterystycznych dla miasta budynkach wyświetlane są artystyczne iluminacje.

OFERTY DO NIEMIEC


W październiku temperatury na południu Europy i na Bliskim Wschodzie są bardzo przyjemne i w pełni można cieszyć się wszystkimi walorami krajów położonych w tym rejonie. Jeżeli jednak wolicie bardziej odległe i egzotyczne podróże, dobrym wyborem na jesienny urlop będą Tajlandia, Wietnam, Ekwador, Tanzania, Tajwan, Hawaje lub wyspy Galapagos.

Gdzie warto pojechać na urlop w październiku?

OFERTY EGZOTYCZNE


Gdzie nie jechać w październiku?

  • Na Karaibach trwa okres huraganów.
  • W Skandynawii jest ciemno, zimno i na dodatek bez śniegu.
  • W Chinach pierwsze 10 dni października to święta narodowe i dosłownie miliony Chińczyków będą w drodze.


Gdzie warto pojechać na urlop w październiku?