Rózne

Grecja chce przywrócenia ruchu turystycznego już od 1 lipca!

Oferta od , 7. maj. 2020 12.21

Codziennie ręcznie wyszukujemy dla Was oferty na pobyty, głównie w Polsce, w hotelach które oferują DARMOWE ODWOŁANIE REZERWACJI. Wszystkie takie oferty znajdziecie klikając w poniższy przycisk. Rezerwuj w najlepszych cenach i bez ryzyka! Sprawdź wszystkie nasze oferty z możliwością bezpłatnego anulowania lub zmiany!

OFERTY Z BEZPŁATNĄ ZMIANĄ LUB ANULOWANIEM


Grecy mają nadzieję na ponowne otwarcie kraju dla turystów już w ciągu kilku najbliższych tygodni. To dzięki wczesnej reakcji władz i zablokowaniu kraju prewencyjnie, co pomogło zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Grecja, kraj o populacji przekraczającej 10 milionów, odnotowała 2632 przypadki COVID-19 (dane na 7 maja), znacznie mniej niż inne kraje, szczególnie niektóre w pobliskiej zachodniej Europie. W kraju odnotowano 146 zgonów z powodu wirusa, co daje wskaźnik śmiertelności na mieszkańca wynoszący 13,61 na milion osób.

Według Forbesa turystyka stanowi 12% gospodarki Grecji, a hotele planują ponowne otwarcie już 1 czerwca. W planach jest zaproszenie turystów do kraju w połowie czerwca, a premier Kyriakos Mitsotakis powiedział CNN, że chce otworzyć kraj już od 1 lipca. Mitsotakis dodał, że planowane jest przeprowadzanie testów na COVID-19 na lotniskach oraz kontrole temperatury w hotelach i lokalnych firmach, które mogłyby przyjmować turystów.

Grecja szybko wydała nakaz zamknięcia i izolacji kraju. Pierwsze imprezy masowe odwołano już od 27 lutego, szkoły i uniwersytety zamknięte są od 10 marca, a restauracje i kawiarnie od 13 marca. 23 marca weszła natomiast pełna blokada oraz zakaz opuszczania domów.

Granice Grecji zostały zamknięte dla obywateli spoza Unii Europejskiej od marca, podróże lotnicze do kilku krajów dotkniętych przez COVID-19 zostały zawieszone, a Grecja nakazała obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla wszystkich osób przybywających z innego kraju. Na międzynarodowym lotnisku w Atenach urzędnicy stale przeprowadzają testy na obecność COVID-19.

„Osiągnęliśmy punkt, w którym prawie całkowicie stłumiliśmy epidemię, przynajmniej na pierwszym etapie”, powiedział Mitsotakis w wywiadzie udzielonym stacji CNN. „Myślę, że zrobiliśmy to we właściwy sposób. Oczywiście nie zrobiliśmy wszystkiego całkowicie poprawnie, ale jeśli spojrzeć na liczby, nie da się argumentować z tym, co osiągnęliśmy”.

Mniejsze firmy ponownie otworzyły się już w poniedziałek 4 maja, wiele z nich bada swoich klientów pod kątem obecności wirusa.

Grecki minister turystyki Harry Theocharis w zeszłym miesiącu powiedział Reuterowi, że podróże mogą wyglądać inaczej w tym roku, ale kraj ma nadzieję, że uda mu się ponownie otworzyć swoje granice.

„Ten sezon nie będzie sezonem takim jak inne lata, byłbym niemądry sądząc, że może tak być, jednak jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby ponownie otworzyć gospodarkę turystyczną, wznowić przepływ turystów i w ten sposób być w stanie wesprzeć wielu z przedsiębiorców - hotele, biura podróży" - powiedział Theocharis.

- źródło: Business Insider.

Grecja chce przywrócenia ruchu turystycznego już od 1 lipca! - 2


Rezerwuj w najlepszych cenach i bez ryzyka! Sprawdź wszystkie nasze oferty z możliwością bezpłatnego anulowania lub zmiany!

OFERTY Z BEZPŁATNĄ ZMIANĄ LUB ANULOWANIEM

Grecja chce przywrócenia ruchu turystycznego już od 1 lipca!

Grecja chce przywrócenia ruchu turystycznego już od 1 lipca!