Rózne

Grecja otwiera granice od 15 czerwca, lecz jeszcze nie dla Polaków!

Oferta od , 29. maj. 2020 16.17

Rząd Grecji ogłosił właśnie listę 29 państw, dla których granice zostaną otwarte już od 15 czerwca. Na tej liście niestety nie ma Polski.

Istnieje w sumie 29 krajów, dla których od 15 czerwca „granice są otwarte” dla turystów przylatujących na lotniska do Aten i Salonik .

Lista 29 krajów została opracowana po badaniu profilu epidemiologicznego krajów pochodzenia turystów oraz po uwzględnieniu wcześniejszych ogłoszeń Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), a także odpowiedniej propozycji greckiego Komitetu ds. Chorób Zakaźnych.

Należą do nich między innymi kraje bałkańskie, Niemcy, które są największym rynkiem dla turystyki w Grecji, ale także rynki bardziej odległe, takie jak Chiny, Japonia czy Korea Południowa .

Szczegółowo lista krajów , na podstawie odpowiednich ogłoszeń Ministerstwa Turystyki, przedstawia się następująco:

Albania, Australia, Austria, Macedonia Północna, Bułgaria, Niemcy, Dania, Szwajcaria, Estonia, Japonia, Izrael, Chiny, Chorwacja, Cypr, Liban, Litwa, Malta, Czarnogóra, Nowa Zelandia, Norwegia, Korea Południowa, Węgry, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Republika Czeska, Finlandia.

Od osób przybywających z tych krajów zostaną pobrane próbki do testów na COVID-19. Reszta przepisów będzie nadal obowiązywać dla pozostałych przyjezdnych, co oznacza, że goście z krajów spoza tej listy, będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę.

Kontrola na dwóch lotniskach w Atenach i Salonikach, gdzie loty zostaną wznowione od 15.06, będzie oparta na paszporcie, a nie na kraju przylotu.

Kolejne duże otwarcie nastąpi 1 lipca, nie wiadomo jednak czy wówczas Grecja otworzy się dla turystów z Polski. Na liście nie ma większości krajów Unii Europejskiej.

Źródło: Protothema.gr


LATO W POLSCE

Grecja otwiera granice od 15 czerwca, lecz jeszcze nie dla Polaków!


Grecja otwiera granice od 15 czerwca, lecz jeszcze nie dla Polaków!