Rózne

Holi: Festiwal Kolorów w różnych miejscach świata!

Oferta od , 2. mar. 2018 9.45

Holi to hinduskie święto kolorów i miłości, znane również jako Festiwal Kolorów. Najbardziej kojarzone jest z kolorowymi proszkami, którymi ludzie obrzucają się w trakcie festiwalu. Obchodzi się go jako symbol zwycięstwa dobra nad złem, ale również jako nadejście wiosny i koniec zimy. Dla wielu jest to świetna okazja, żeby spotkać znajomych i z nimi świętować w radości lub żeby naprawić stosunki międzyludzkie.

Holi: Festiwal Kolorów w różnych miejscach świata!

Holi Festiwal obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata zamieszkanych przez Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. W ostatnich latach rozprzestrzenił się w Europie i Ameryce Północnej jako święto miłości i kolorów.

When you're having the time of your life and don't want it to end! | @officialbrandonblue 🎬: Watch Our Holi Fest Vlog (link in bio)

A post shared by Ashley Renne 💋 | Travel Lushes (@travellushes) on


Festiwal można świętować w Indiach dzień po pełni księżyca w marcu każdego roku. Kolejny odbędzie się 2. marca 2018 r. Najlepszymi miejscami w Indiach do jego świętowania są Mathura i Vrindavan (4 godziny od Delhi) - tam odbywa się największe świętowanie. Inne znane miejsca to Barsana, Shantiniketan, Purulia czy Anandpur. W każdym z tych miejsc oprócz magii kolorów do zobaczenia jest wiele innych atrakcji, jak tradycyjne pieśni i tańce czy waleczne popisy.


Chcę do Indii!

Podczas festiwalu ludzie nacierają się wzajemnie kolorowymi proszkami oraz obrzucają się wzajemnie kolorowymi farbami z wodą. Nie martwcie się, jeśli nie zdążyliście na festiwal do Indii! W tych krajach również możecie pojechać na Holi Festiwal i obrzucić się wzajemnie kolorami!

Polska

Także w Polsce w wielu miastach świętujemy Festiwal Kolorów. Imprezy zaczynają się już w maju: od Poznania, przez Lublin, Warszawę, Wrocław, Kraków i wiele innych miast. Sprawdźcie sami gdzie macie najbliżej na stronie festiwalu.

Jadę na festiwal w Polsce!

Niemcy

W Niemczech Holi Festiwal rozpoczyna się w lipcu i jest obchodzony m.in. w takich miastach jak Berlin, Drezno, Hamburg, Monachium, Lipsko oraz wiele innych. Wszystkie terminy znajdziecie tutaj na stronie festiwalu. Tak się bawi Berlin:

30.07.16 #holifestival2016 #holifestivalberlin #hb2m

A post shared by Stefania Chirico (@stefichirico) on


Jadę do Niemiec!

Holandia

W Amsterdamie, Eindhoven i Maastricht możecie świętować Holi kolejno w czerwcu, sierpniu i wrześniu. Wspomnienia z Amsterdamu:


Do Holandii!

Wielka Brytania

W Londynie w tym roku możecie poobrzucać się farbami 28.07. W miejscach takich jak Londyn to również wydarzenie muzyczne:

Holi festival in Landantown #holifestival #holifestivallondon #lifecouldbeworse #lovelondon

A post shared by Nel (@travelndream7) on

Do Wielkiej Brytanii!

Włochy

Także Włosi lubią kolory i Holi Festiwal odbywał się m.in. w Turynie. We Włoszech to zdecydowanie święto radości i miłości:

Jadę do Włoch!

USA

W Stanach Zjednoczonych święto kolorów jest obchodzone w wielu miastach i pierwsze festiwale zaczynają się w marcu, a w niektórych stanach planowane są jeszcze w październiku. Do wyboru są takie miasta jak np. Los Angeles, Nowy Jork, Las Vegas, Santa Cruz i wiele innych.


Lecę do USA!

Brazylia

Także Brazylijczycy świętują kolory i to niemal cały rok! Rio czy Sao Paolo obchodzą je na pewno hucznie!

Loty do Brazylii!

Wy również możecie się tak świetnie bawić!

Jeśli już byliście na Festiwalu Holi - podzielcie się z nami Waszymi wrażeniami!


Przegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobilne, a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store, Google Play. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

Holi: Festiwal Kolorów w różnych miejscach świata!