Rózne

Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego!

Oferta od , 31. maj. 2020 18.23

Na pustynnych wydmach Wybrzeża Szkieletowego otworzono hotel w kształcie łodzi. Nie przypadkiem ma on kształt wraku przypominającego Arkę Noego. Wody Oceanu Atlantyckiego przywiodły tu wielu żeglarzy, którzy musieli porzucić swe statki. Teraz ich wraki posłużyły jako inspiracja dla hotelu Shipwreck w Namibii.

Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego! - 20
Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego! - 18

Hotel Swipwreck Lodge znajduje się 45 km od Wybrzeża Szkieletowego w Namibii. Kabiny noclegowe położone są pośród wydm z widokiem na Ocean Atlantycki. Goście mogą zatem poczuć bryzę prosto znad oceanu. Niesamowite pustynne krajobrazy rozciągają się dookoła. Odwiedzający mogą zabukować jeden z 8 noclegów dla par oraz 2 dla rodzin.

Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego! - 16
Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego! - 14

Kształt noclegów był inspirowany wrakami statków z Wybrzeża Szkieletowego. Hotel jest ekologiczny i zasilany energią słoneczną. Wszystkie "statki" mają duży taras, z którego można podziwiać krajobrazy. Wyposażone są we wszystkie niezbędne przedmioty typu łóżko, biurko, lampki itp.

Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego! - 12
Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego! - 10

Sercem hotelu jest restauracja, w której można o poranku zrelaksować się przy kawie lub przy każdym innym posiłku i wystarczy wyjrzeć na zewnątrz, by zobaczyć wydmy i ocean.

Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego! - 8

Luksusy nie są najtańsze i nocleg na tym wyjątkowym statku kosztuje od 600 $ za noc. Dzieci między 6 a 18 rokiem życia otrzymują zniżkę 50%. Można zabukować tutaj.

Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego! - 6

Wybrzeże Szkieletowe leży w północnej części Namibii między rzeką Kunene, pustynią Namib i ujściem rzeki Swakop. Tuż obok znajduje się Ocean Atlantycki.

Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego! - 4
Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego! - 2
Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego!

Hotel na pustyni w kształcie łodzi! Prawie jak Arka Noego!