Rózne

Ice Ice Baby! Ten lodowy hotel z Kanady można odwiedzić też wirtualnie!

Oferta od , 19. lut. 2021 17.55

Ten hotel powstaje w Kanadzie co roku. Zrobiony całkowicie z lodu i śniegu przyciąga wielu odwiedzających. Ze względu na obecną sytuację można zobaczyć go także online udając się w wirtualną wycieczkę 3D!

Ice Ice Baby! Ten lodowy hotel z Kanady można odwiedzić też wirtualnie! - 12

Hôtel de Glace to jedyny hotel z lodu w całej Ameryce Północnej. Znajduje się zaledwie 20 min jazdy od Quebecu w Village Vacances Valcartier i jest otwarty od stycznia do marca. Żeby go wykonać potrzeba 40 000 kg śniegu! Konstrukcja obejmuje 44 tematyczne pokoje, które można odwiedzić teraz wirtualnie i z ciepłego fotela! Oprócz pokoi zbudowano tu także zjeżdżalnię, bar lodowy i kaplicę, w której faktycznie odbywają się wesela. Z pewnością nie umkną Wam również przepiękne rzeźby, które przedstawiają krajobrazy, zwierzęta, a nawet smoka z podświetlonymi oczami!

Ice Ice Baby! Ten lodowy hotel z Kanady można odwiedzić też wirtualnie! - 10

Wszystkie łóżka w hotelu zrobione są z lodu, mają solidną drewnianą podstawę oraz ocieplane materace. Wieczorem każdy z gości otrzymuje ciepłe śpiwory, które wytrzymują temperaturę od -15° do -30°C. W nocy od godziny 21 do 9 rano można skorzystać ze strefy relaksu, włączając w to SPA oraz saunę zewnętrzną. Można odprężyć się pod gwiazdami lub... pod płatkami śniegu!

Ice Ice Baby! Ten lodowy hotel z Kanady można odwiedzić też wirtualnie! - 8

Ice Ice Baby! Ten lodowy hotel z Kanady można odwiedzić też wirtualnie! - 6

Co roku hotel lodowy ma swój motyw przewodni. W tym roku tematem są opowieści i legendy Quebecu. Także hokej jako narodowy sport Kanadyjczyków znajdzie swoją część tematyczną dzięki współpracy z Międzynarodowym Turniejem Pee-Wee Hockey, który nie odbył się w tym roku.

Pomysł na lodowy hotel narodził się w 1996 roku, kiedy Jacques Desbois po zobaczeniu podobnego hotelu na Islandii chciał stworzyć coś podobnego w Kanadzie. Pierwsza edycja wystartowała w 2001 r. i w tym roku świętuje 21 lat istnienia. Przez 6 tygodni w roku zespół 30 pracowników i 15 rzeźbiarzy lodowych pracuje, by powstało to lodowe i hotelarskie dzieło sztuki. Hotel do tej pory odwiedziło ok. 2 milionów gości, z czego 70 000 odważyło się nocować w lodowych pokojach.

Ice Ice Baby! Ten lodowy hotel z Kanady można odwiedzić też wirtualnie! - 4

Ice Ice Baby! Ten lodowy hotel z Kanady można odwiedzić też wirtualnie! - 2

Żeby bardziej cieszyć się z wirtualnej wycieczki, fajnie mieć do tego okulary do wirtualnej rzeczywistości, by polepszyć wrażenia wizualne. Wskakujcie zatem w Oculus Quest albo inne urządzenie i w drogę! Link do wirtualnej wycieczki znajdziecie tutaj.

Chcielibyście tutaj kiedyś nocować? Zerknijcie także na tą opcję!

Noclegi w Hôtel de Glace


Poczytaj także o innych lodowych hotelach na świecie:

Ice Ice Baby! Ten lodowy hotel z Kanady można odwiedzić też wirtualnie!

Ice Ice Baby! Ten lodowy hotel z Kanady można odwiedzić też wirtualnie!