Rózne

Jak ptak w gnieździe! Niesamowite noclegi wśród drzew tuż nad fiordem w Norwegii

Oferta od , 17. gru. 2020 18.44

W Skandynawii można znaleźć naprawdę niezwykłe noclegi! Pisaliśmy już o noclegach na prywatnej wyspie Manshausen lub oryginalnej kabinie wśród drzew. Woodnest w Oddzie w Norwegii to kolejne wyjątkowe miejsce na pobyt, które trzeba do tej listy dopisać.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to domek na drzewie wzorowany na ptasim gnieździe. Nie musicie jednak martwić się skrzypiącymi gałęziami i zimnymi wiatrami, w luksusowym domku na drzewie czeka znacznie więcej wygody.

Jak ptak w gnieździe! Niesamowite noclegi wśród drzew tuż nad fiordem w Norwegii - 10
© Gjermund photography

W sumie do wyboru są 2 takie szykowne domki na drzewie. Idyllicznie położone w lesie i ustawione tak, aby można było podziwiać wspaniały widok na Hardangerfjord - zarówno z balkonu, jak i z łóżka!

Jak ptak w gnieździe! Niesamowite noclegi wśród drzew tuż nad fiordem w Norwegii - 8
© Gjermund photography

Chociaż dom ma zaledwie 15 metrów kwadratowych, w środku może pomieścić do czterech osób. Oprócz wygodnego łoża małżeńskiego dostępne są również dwa pojedyncze łóżka. Do tego nie musicie rezygnować z komfortu w środku, bo każdy domek na drzewie wyposażony jest w ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu zimą jest miło i ciepło, aneks kuchenny, łazienkę oraz szybkie WiFi.

Jak ptak w gnieździe! Niesamowite noclegi wśród drzew tuż nad fiordem w Norwegii - 6
© Gjermund photography

Duży nacisk położono na wykorzystanie materiałów z otoczenia, zarówno w konstrukcji, jak i w wyposażeniu. We wnętrzach używano głównie drewna olchowego, w tym ręcznie robionych krzeseł. Wygląd zewnętrzny został zaprojektowany tak, aby wtapiać się w otoczenie i przypominać norweską szyszkę sosnową.


Hardangerfjord to drugi pod względem długości fiord w kraju, a Woodnest położony jest między dwoma największymi norweskimi parkami narodowymi. Podczas zwiedzania okolicy wokół Oddy można zobaczyć wodospady i lodowce. Trolltunga, jedna z głównych atrakcji Norwegii, znajduje się zaledwie około 30 minut jazdy samochodem (i długiej wspinaczki) od hotelu.

Jak ptak w gnieździe! Niesamowite noclegi wśród drzew tuż nad fiordem w Norwegii - 4

Chcecie spędzić noc w tym luksusowym domku na drzewie? Rezerwacje można zrobić bezpośrednio na stronie internetowej domku na drzewie, ceny zaczynają się od 2800 koron norweskich za noc, co odpowiada około 1178 PLN.

Rezerwacja Woodnest

Jak ptak w gnieździe! Niesamowite noclegi wśród drzew tuż nad fiordem w Norwegii - 2

© Gjermund photography

Zdjęcie okładkowe: © Sindre Ellingsen


Z jednej kabiny możecie przenieść się do kolejnej! Co powiecie na taki domek?

Jak ptak w gnieździe! Niesamowite noclegi wśród drzew tuż nad fiordem w Norwegii


Jak ptak w gnieździe! Niesamowite noclegi wśród drzew tuż nad fiordem w Norwegii