Rózne

Jak spakować się na urlop? Praktyczne porady pakowania, które powinien znać każdy podróżujący!

Oferta od , 16. lip. 2019 10.56

Podróżnik dobrze spakowany to podróżnik zadowolony! Jeśli mądrze zapakujecie swoją walizkę lub plecak, możecie zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze, gdyż często podczas podróży wystarczy zaledwie bagaż podręczny. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne wskazówki, jak sprytnie spakować się na urlop.


1. Dobierz swoją garderobę

Jak spakować się na urlop? Praktyczne porady pakowania, które powinien znać każdy podróżujący! - 12

Najtrudniejszą czynnością podczas pakowania jest chyba dobór garderoby. Co jeśli będzie padało? A jeśli pójdziemy na imprezę? Albo spotkamy Lady Gagę, która zaprosi nas na koncert?! Wiele scenariuszy rozgrywa się w naszej głowie, myślmy jednak racjonalnie. Jadąc jako backpacker do Tajlandii, chyba nie potrzebujemy tego cekinowego topu? Żeby uniknąć pakowania zbędnych ubrań, zabierz ze sobą takie, które możesz łatwo ze sobą połączyć zyskując tym samy wiele różnych strojów. Z pewnością pomoże wyjęcie z szafy wielu ubrań i położeniu ich obok siebie, by zobaczyć, jak się prezentują ze sobą. W ten sposób zobaczymy powtarzające się motywy - unikniemy powtórzeniu się podobnych rzeczy.


2. Zostaw miejsce na pamiątki

Jak spakować się na urlop? Praktyczne porady pakowania, które powinien znać każdy podróżujący! - 10

Pewnie często Wam się zdarza wracać z podróży z większą ilością rzeczy niż wyjechaliście? Czyżby ubrania się powiększyły? A może walizka skurczyła?

Żeby uniknąć takich sytuacji, zapakujcie dodatkowy sweter do walizki, który zrobi Wam miejsce na pamiątki, a Wy go założycie na siebie podczas drogi powrotnej.


3. Nie zabieraj wielu par butów

Jak spakować się na urlop? Praktyczne porady pakowania, które powinien znać każdy podróżujący! - 8

Jeśli chcecie zabrać jak najmniej, pomyślcie o obuwiu. Naprawdę nie potrzebujecie tylu par, ile Wam się wydaje. Najpewniej potrzebna Wam jedna lub dwie pary (no chyba, że lecicie na jakąś specjalną okazję) - zabierzcie lżejsze obuwie, np. baleriny dla kobiet, dla mężczyzn inne lżejsze, a do tego załóżcie na siebie większe sportowe buty, które przydadzą się podczas pieszych wycieczek. Wkładając je od razu, zaoszczędzicie miejsce w walizce.


4. Rób pranie podczas podróży

Jak spakować się na urlop? Praktyczne porady pakowania, które powinien znać każdy podróżujący! - 6

Jeśli wiecie, że na miejscu docelowym będziecie mieć dostęp do pralki, możecie zmniejszyć liczbę zabieranych ubrań nawet o jedną trzecią! Brak pralki w miejscu noclegu? Zawsze można uprać coś w rękach - ubrania z materiałów, które szybko schną, łatwo i szybko upierzecie i szybko będą gotowe również do założenia.

Dobrze będzie zabrać ze sobą również detergent do prania w małym, turystycznym rozmiarze. Pamiętajcie też o torebce na brudne ubrania - może to być choćby torba na zakupy, a dobrze posłuży, bo oddzielić brudne ubrania od czystych.


5. Zwijaj ubrania

Jak spakować się na urlop? Praktyczne porady pakowania, które powinien znać każdy podróżujący! - 4

Zwijać czy nie zwijać, oto jest pytanie. Uważamy, że zwijanie ubrań podczas pakowania ich do walizki to dobra metoda, by zaoszczędzić w niej miejsce. Na sam wierzch możecie zapakować rzeczy typu kurtki, które gorzej się zwija. Najlepiej stosować mix obu metod i zarówno zwijać ubrania jak również wypełniać wolne miejsca w walizce składając je.


6. Triki na podręczną toaletkę

Jak spakować się na urlop? Praktyczne porady pakowania, które powinien znać każdy podróżujący! - 2

Internet jest pełny różnych sztuczek, jednak z wielu te są naszymi ulubionymi:

Klipsy do papieru jako ochrona do maszynek - jeśli kiedyś mieliście problem z transportem maszynki do golenia, ten trik Wam pomoże. Większość klipsów do papieru pasuje na maszynki i wystarczy nałożyć go na nią, by poźniej przy wyciąganiu jej z kosmetyczki się nie skaleczyć.

Wsuwki do włosów w opakowaniu po Tic Tacach lub innych cukierkach - często są one rozrzucone gdzieś w torbie i nie możecie ich zlokalizować? Przyda się małe pudełko, np. po cukierkach. Włóżcie je do niego i będą one pod kontrolą.

Kosmetyki prasowane - z pewnością zajmują sporo miejsca w wielu walizkach. Zamiast kosmetyków w płynie, zakupcie je w formie prasowanej - zajmują mało miejsca, są kompaktowe i przy odprawie celnej nie uchodzą za płyn. Jeśli wolicie jednak płyny, skorzystajcie z turystycznych butelek wielorazowego użytku, które możecie napełnić i łatwo przewieźć, a co ważniejsze użyć podczas niejednej podróży.


Jeśli już jesteście mistrzami w pakowaniu, dowiedzcie się, jakiej wielkości powinien być Wasz bagaż. Oto poradnik po najpopularniejszych liniach lotniczych.

Jak spakować się na urlop? Praktyczne porady pakowania, które powinien znać każdy podróżujący!

Jak spakować się na urlop? Praktyczne porady pakowania, które powinien znać każdy podróżujący!