Rózne

Jak zaoszczędzić przy kupnie biletu lotniczego?

Oferta od , 9. wrz. 2018 16.04

Znajdowanie najlepszych ofert to chleb powszedni WakacyjnychPiratów. Wiemy, że chcecie zaoszczędzić przy kupnie lotów oraz innych ofert i chcemy z Wami podzielić się praktycznymi wskazówkami, jak tego dokonać i nie przepłacić.


1. Rezerwuj z wyprzedzeniem

Im wcześniej się zdecydujecie na kupno biletów, tym lepiej. Ceny lotów będą znacznie niższe jeśli kupicie je wcześniej - najlepiej minimum 6 tygodni przed wylotem.


2. Korzystaj z porównywarek cenowych

Porównywarki cenowe ułatwiają życie przy szukaniu tanich lotów - wyszukują oraz porównują ceny lotów w wielu liniach lotniczych. Po odnalezieniu ceny oraz daty odpowiadającej Twojemu budżetowi, porównywarka przeniesie Cię do procesu rezerwacji. Jednymi z najlepszych porównywarek są:

Te wyszukiwarki porównują ceny lotów z wielu stron, pomagają również znaleźć najtańsze terminy. Wskazówka: Skyscanner pomaga znaleźć najtańsze loty na cały miesiąc lub rok (jednakże ceny nie zawsze zgadzają się w 100% - mimo to strona oferuje dobry przegląd cenowy).

Jak zaoszczędzić przy kupnie biletu lotniczego? - 6


3. Nie bój się dłuższych przesiadek

Wiadomo, że najwygodniejsze są loty bezpośrednie, jednak nie wszędzie da się tak (tanio) dolecieć. Takie loty też są z reguły droższe. Tańsze loty można złapać łatwiej, jeśli po drodze jest przesiadka - zazwyczaj jest ona w mieście, w którym linie lotnicze mają swoją siedzibę. Np. podróżując na Malediwy liniami Emirates, będziecie mieć przesiadkę w Dubaju. Pamiętajcie, że nawet wielogodzinna przesiadka i czekanie na innym terminalu pomogą zaoszczędzić całkiem spore kwoty pieniędzy i daje możliwość odwiedzenia miasta.


4. Podróżuj poza sezonem

W sezonie, szczególnie w wakacje, latem czy na Sylwestra trudniej jest znaleźć tanie loty. Dobrym rozwiązaniem jest zatem podróżowanie poza sezonem - można zaoszczędzić dwa lub nawet trzy razy tyle! Ponadto unikniemy mas turystów, którzy skupiają się na szczycie sezonu. Pamiętajcie jednak, żeby sprawdzić także pogodę w okresie, którym wyjeżdżacie, żeby uniknąć przykrych niespodzianek. Warto jednak pamiętać, że "pora deszczowa" często oznacza po prostu możliwość kilkunastominutowych opadów co kilka dni i to wszystko.


5. Kupowanie lotów Last Minute

Tak, wiemy, że wcześniej sugerowaliśmy zakup biletów z dużym wyprzedzeniem, jednak oferty na ostatnią chwilę też są dobre. Często linie wyprzedają ostatnie bilety po naprawdę atrakcyjnych cenach, żeby wypełnić miejsca w samolocie. Wtedy pozostaje nam tylko szybko się spakować i ruszyć na lotnisko. :)

Jak zaoszczędzić przy kupnie biletu lotniczego? - 4


6. Bądź elastyczny w wyborze terminu podróży

Kolejną naszą wskazówką jest bycie elastycznym w dacie wylotu i powrotu. Wiemy, łatwo powiedzieć, często trzeba ubiegać się o urlop z dużym wyprzedzeniem i mieć konkretne daty pod ręką. Mimo to wiele osób może pozwolić sobie na więcej swobody. Weekendy są zazwyczaj najbardziej popularne i najdroższe. Mając jednak inne dni do wyboru, skorzystacie na tym cenowo. Najtańsze dni do podróży to wtorek, czwartek i sobota. Tańsze loty rzadziej zdarzają się w piątki lub niedziele. Wskazówka: nie zabierajcie dużego bagażu! Tanie linie oferują zabranie na pokład jedynie bagażu podręcznego w cenie biletu. Jednak kto się umie sprytnie pakować - zmieszczą mu się do niego wszystkie niezbędne rzeczy. Wyjeżdżając z rodziną możecie zredukować liczbę bagaży rejestrowanych - często wystarczy jedna większa walizka na 2 osoby i nie musicie dopłacać za dwie. Nie zabierajcie ciężkich przedmiotów, nie zawsze musicie zabierać też ze sobą kosmetyki, które w wielu krajach można kupić w bardzo niskich cenach. Zabierzcie tylko to, co niezbędne.


7. Wybór różnych lotnisk

Kiedy szukasz tanich lotów, nie skupiaj się na wyborze tylko jednego lotniska w Twojej lokalizacji. Często można tanio dojechać do innego miasta, z którego są tańsze loty i sporo zaoszczędzić.

Jak zaoszczędzić przy kupnie biletu lotniczego? - 2


8. Małe linie lotnicze

LOT, British Airways, Qatar, Air France... każdy zna te linie i wiemy, że ceny u nich mogą być znacznie wyższe niż w małych i mniej znanych liniach lotniczych. To dobre alternatywy, żeby upolować tańszy bilet oraz dobry pomysł, żeby zaoszczędzić lecąc na krócej i / lub na krótszym odcinku.


9. Programy dla pasażerów

Wiele linii lotniczych oferuje programy lojalnościowe. Dzięki nim można uzyskać zniżki na loty lub chociażby zakupy. Punkty można zbierać w jednych liniach albo programach zrzeszających wiele linii lotniczych.


Dzięki tym wskazówkom i oczywiście naszej stronie z pewnością uda Wam się upolować tanie bilety! Wymarzona podróż wcale nie musi być droga!


Jak zaoszczędzić przy kupnie biletu lotniczego?

Jak zaoszczędzić przy kupnie biletu lotniczego?