Rózne

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta

Oferta od , 9. gru. 2017 11.05

Każdy kraj ma swoje narodowe zwierzę. Czasem znajdziemy je jako symbole narodowe w herbach, innym razem jako maskotka drużyn sportowych lub w reklamach - na pewno nie bez powodu zasłużyły sobie na takie miano.

Australia - kangur i koala

Australia ma aż dwa urocze zwierzęta narodowe. W herbie widnieje kangur. Kangur nie może skakać do tyłu i ma to zarazem symbolizować rozwój Australii - zawsze do przodu! Drugi zwierzak stał się nijako symbolem Australii dzięki odwiedzającym go turystom. Chyba każdy jadąc tam chce go zobaczyć. :) Obecnie koale należą do zagrożonego gatunku.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 28

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 26

Lecimy zobaczyć koale i kangury!

Chiny - panda

Panda to symbol przyjaźni, pokoju i szczęścia. Poza tym kolory jej futra to nic innego jak symbol Ying i Yang, a ponieważ jest to spokojne zwierzę, idealnie wpasowuje się w koncepcję harmonii i równowagi tak jak te znaki.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 24

Zobaczymy pandy w Chinach!

Boliwia - alpaka


Przesympatyczne alpaki spotkacie w wielu krajach Ameryki Południowej, jednak to właśnie w Boliwii wdzięcznie prezentują się jako symbol. Alpaki mają niezwykle łagodny charakter - dlatego idealnie nadają się do pracy z ludźmi z ADHD czy porażeniem mózgowym.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 22

Alpaki w Ameryce Południowej!

Kostaryka - leniwiec

Bez pośpiechu wiedzie swoje życie wśród drzew. Leniwiec przypomina z pewnością wszystkim, że warto się zatrzymać w pośpiechu życia i powoli... sobie... odpocząć... :) Na Kostaryce istnieje Sanktuarium Leniwców, w którym wolontariusze opiekuję się tymi zwierzakami, które są chore, osierocone lub zranione.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 20

Poleńmy się na Kostaryce!

Tajlandia - słoń

W Tajlandii spotkacie słonia indyjskiego. Słoń jest jednym ze świętych zwierząt w buddyzmie oraz jeden ze znaków zodiaków w Tajlandii. Od wielu lat jest także symbolem Tajlandii, pełnił ważną rolę podczas wojen, w transporcie czy podczas wycinki drzew czy w turystyce. Obecnie istnieje wiele organizacji próbujących chronić te piękne zwierzęta przed ich eksploatacją i pozostawieniem słoni w ich naturalnym środowisku. My również zachęcamy do zapoznania się z tymi organizacjami, odwiedzenia rezerwatów i sanktuariów opiekujących się słoniami po traumach. Odradzamy jednocześnie odwiedzanie miejsc, które proponują przejażdżki na słoniach lub jakiekolwiek inne rozrywki wykorzystujące je. Przeczytajcie więcej o tym na stronie jednego z rezerwatów w Chiang Mai.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 18

Do Tajlandii!

Nowa Zelandia - kiwi

Owoc czy ptak? Ten mały nielot symbolizuje różnorodność natury Nowej Zelandii i jej naturalnego dziedzictwa. Może nie jest to najsilniejsze zwierzę tak jak w herbach wielu innych krajów, jednak na pewno jest unikatowy i żyje tylko w Nowej Zelandii.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 16

Kiwi się ożywi w Nowej Zelandii!

Kanada - bóbr

Bóbr budowniczy - ten zwierzęcy inżynier bez trudu powali niejedno drzewo. Bez niego Kanada nie byłaby takim samym państwem i nie podarowałaby mu awersu swojej pięciocentówki. Na początku XX wieku był nawet gatunkiem zagrożonym, jednak obecnie udało mu się wrócić na łono natury i populacja bobrów ma się całkiem dobrze.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 14

Panie bobrze, do Kanady poproszę!

Islandia - maskonur

Z Islandią kojarzą się islandzkie koniki, ale także maskonur zajmuje ważne miejsce w tym kraju. Wśród tych sympatycznych ptaków zarówno panie i panowie wyglądają tak samo. Świetnie latają, nurkują i pływają. Zazwyczaj można je spotkać na wybrzeżu, w okolicach portowych. To narodowe zwierzę Islandii, ale także smakołyk na talerzach. My jednak wolimy go na wolności.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 12

Maskonury i zew natury! Do Islandii!

Indie - tygrys i krowy

Tygrys kojarzony jest z boginią Durga i Shivą. To właśnie tę pierwszą niesie na swoim grzbiecie i pomaga jej w walce z demonami. Tygrys bengalski jest symbolem siły i władzy, ale także płodności. Krowa to natomiast według hinduistycznych pism jedna z siedmiu matek człowieka - dając mu mleko staje się jego karmicielką.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 10

Pora na Indie!

Szkocja - jednorożec

Jednorożec to celtycki symbol czystości i niezależności. Oprócz tego to również narodowe zwierzę Szkocji już od 1300 roku. Idealnie wpisuje się jako symbol Szkotów, słynących ze swego uwielbienia do mitów i legend. Wierzy się, że jednorożec jest najsilniejszym ze wszystkich zwierząt. Królowie szkoccy ponoć byli w stanie okiełznać nawet jego.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 8

Do jednorożców i Elżbiety!

Mauritius - dodo

Narodowy powód do dumy i również niejako przestroga dla innych - ptaki dodo wymarły około 1662 r. Holendrzy wybili je i zniszczyli ich naturalne środowisko życia. Jednak ich duch żyje na Mauritiusie do dziś i można go zobaczyć w oficjalnych nazwach, na znaczkach pocztowych czy rzeźbach. To również maskotka turystyczna tego kraju.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 6

Urlop z dodo!

Indonezja - waran

Do niedawna to zwierzę było nawet uznawane za wymarłe. Warany jednak mają się dobrze i żyją w Indonezji. Najwięcej spotkacie ich na Małych Wyspach Sundajskich. Obecnie to największa żyjąca jaszczurka na świecie.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 4

Indonezja i warany!

Singapur - lew

Singapur oznacza dosłownie miasto lwa. Król Sang Nila Utama nazwał tę wyspę w XIII wieku prawdopodobnie po zobaczeniu tygrysa malajskiego myśląc, że to lew. Lwy jednak nigdy nie zamieszkiwały wyspy. W Singapurze możecie zobaczyć istotę podobną do lwa - to Merlion - pół lew - pół ryba. To właśnie znak i maskotka Singapuru.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta - 2

Nowoczesny Singapur!

Wiecie, że Majorka też ma swoje zwierzę? Orki z Majorki!


Też chcę zobaczyć orki z Majorki!

Lubisz zwierzęta? Mamy dla Ciebie ciekawą opcję noclegów w zamian za opiekę na nimi!

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzętaPrzegapiłeś świetną okazję? Nie pozwól aby zdarzyło się to po raz kolejny! Zainstaluj naszą aplikację na urządzenia mobilne, a będziesz otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię ofertach. Aby ściągnąć aplikację na swoje urządzenie odwiedź App Store lub Google Play. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aplikacji? Kliknij TUTAJ.

Jaki kraj takie zwierzę! Kraje i ich charakterystyczne zwierzęta