Rózne

Jaki test wymagany jest an Wyspach Kanaryjskich?

Oferta od , 25. sty. 2021 14.37

Ahoj! Często dostajemy od Was pytania o warunki wjazdu na Wyspy Kanaryjskie, dlatego wyszukaliśmy i spisaliśmy kluczowe informacje.

JAKI RODZAJ TESTU JEST WYMAGANY?

  • Test PCR lub TMA! UWAGA! Niektóre źródła podają, że dopuszczalny jest również test antygenowy, jednak znamy przypadki, w których osoba z takim testem nie mogła przekroczyć granicy! Testy antygenowe dozwolone są tylko dla krajów niskiego ryzyka, do których Polska się obecnie NIE zalicza.

CZY OZDROWIEŃCY SĄ ZWOLNIENI Z TESTU?

  • Są źródła podające, że jest to dozwolone, ale nie znamy żadnego potwierdzonego przypadku, w którym ozdrowieniec byłby zwolniony z testu. Test PCR i TMA dają gwarancję przejścia granicy, dlatego należy je mieć ze sobą.

CO JEŚLI NIE POSIADAM TESTU?

  • Wyjątkowo, jeśli turysta nie może udowodnić, że przystąpił do testu, ale oświadczy, że jest skłonny do niego przystąpić, może zameldować się i pozostać w pokoju do czasu uzyskania wyników, chociaż nie będzie mógł wyjść w ich pokoju (z wyjątkiem przystąpienia do testu i zebrania wyników).

CZY ZASZCZEPIENI SĄ ZWOLNIENI Z TESTU?

  • Na ten moment nie ma takiej informacji, należy więc założyć, że szczepienie NIE zwalnia z obowiązku okazania wyniku testu.

CO OPRÓCZ WYNIKU TESTU POTRZEBUJĘ?

Sporo przydatnych informacji nt. podróżowania po Kanarach znajdziecie TUTAJ.

- Źródło informacji: Strona Ministerstwa Zdrowia Hiszpanii


OFERTY NA WYSPY KANARYJSKIE


Jaki test wymagany jest an Wyspach Kanaryjskich?


Jaki test wymagany jest an Wyspach Kanaryjskich?