Rózne

Jedyne takie miejsce w Japonii, gdzie spędzisz noc! To zamek prawdziwego Samuraja!

Oferta od , 20. paź. 2020 18.15

Chcielibyście poczuć się jak prawdziwy Samuraj albo przynajmniej zobaczyć, jak wygląda samurajski zamek? Wszystko to w towarzystwie japońskiego sake lub dla wielbicieli lżejszych trunków - herbaty.


Zamek Ozu pozwala cofnąć się w czasie. Oryginalny zamek z XVI wieku wprawdzie został zniszczony w 1888 r., jednak odrestaurowano go na początku lat 90. Klimat tamtych czasów udało się utrzymać dzięki restauratorom oraz darowiznom mieszkańców. Znajdziemy tu m.in. stare fotografie czy drewniane modele z dawnych czasów.


W Japonii istnieje zaledwie kilka takich zamków, a zamek Ozu to jedyny, w którym można będzie się zatrzymać na noc. W pierwszym roku otwarcia Nipponia Hotel, do którego należy zarządzanie zamkiem, planuje przyjąć 30 rezerwacji na 30 nocy z maksymalnie sześcioma gośćmi.

Ceny noclegów zaczynają się od 9500 dolarów za noc dla dwóch osób. Oprócz samego noclegu na gości czeka wiele atrakcji. Będą mogli m.in. założyć kimona lub mundury średniowiecznych wojowników i zjeść posiłek w jednej z czterech oryginalnych 400-letnich wieżyczek kompleksu. Do tego pokaz tańca ludowego kagura, oglądanie księżyca przy słuchaniu poezji i popijaniu sake, śniadanie w stuletniej willi Garyu Sanso na klifie i herbaciarni z widokiem na rzekę Hiji.Jeśli nie uda się Wam nocować w samym zamku, kompleks obejmuje również miejsca noclegowe w jego pobliżu. Rezerwacji można dokonywać na stronie Nipponia Hotel tutaj.


Jeśli nie po drodze Wam akurat do Japonii, w Polsce również mamy piękne zamki i też można w nich nocować!

Jedyne takie miejsce w Japonii, gdzie spędzisz noc! To zamek prawdziwego Samuraja!


Jedyne takie miejsce w Japonii, gdzie spędzisz noc! To zamek prawdziwego Samuraja!