Rózne

Jezioro Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg

Oferta od , 21. lis. 2020 10.50

Jezioro Webster to piękne miejsce na wakacje w Nowej Anglii, pełne drzew i łagodnie opadających brzegów, letnich domków rozsianych nad jeziorem i dzieci pluskających się w płytkiej wodzie. Jezioro Webster to także nieprawda!

To dlatego, że „Webster Lake” tak naprawdę nazwa Jeziora Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg. To nie kot przebiegł po klawiaturze. Trzecie pod względem długości słowo na świecie i najdłuższe w Stanach Zjednoczonych, Jezioro Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg ma w rzeczywistości więcej g (15) niż wynosi w stopach jego średnia głębokość (13).

Jezioro otrzymało swoją nową nazwę po przybyciu na ten obszar angielskich kolonizatorów, wcześniej było znane jako „Chaubunagungamaugg”, co oznacza „miejsce do wędkowania na granicy”. Kiedy biali osadnicy zaczęli wykorzystywać jezioro również jako miejsce do wędkowania i spotkań, nazwa rozszerzyła się do pełnego „Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg”, co oznacza „angielscy nożownicy i Indianie Nipmuck na granicy lub w neutralnym miejscu połowu” (choć znaleźliśmy kilka wersji tłumaczeń).
Zakładamy się o wycieczkę na Malediwy, że nie potraficie wymówić nazwy jeziora poprawnie :)

Jezioro Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg