Kochasz renifery? Spędź wśród nich urlop w Mongolii!

Oferta od , 4. Dec. 2018 9.48

To nie jest zwykłe Airbnb. Nie dość, że są tam renifery to jeszcze ciągle się przemieszcza! Teraz goście mogą spędzić 3 dni wśród tego uroczego stadka i ich pasterzy w niesamowitej tajdze w Mongolii!

Kochasz renifery? Spędź wśród nich urlop w Mongolii!  - 12

Dlaczego nocleg musi się przemieszczać? Z bardzo prostego powodu - pasterze wędrują, by zapewnić jak najlepsze warunki dla reniferów. Nie martwcie się jednak, że ich nie znajdziecie. Zespół Airbnb używa aplikacji what3words, żeby umożliwić dokładne zlokalizowanie pasterzy i ich stada. Aplikacja precyzyjnie ustala lokalizację wielu miejsc i sprawdza się często lepiej niż GPS, gdyż działa na terenach bez zasięgu.

Kochasz renifery? Spędź wśród nich urlop w Mongolii!  - 10

Kochasz renifery? Spędź wśród nich urlop w Mongolii!  - 8

3-dniowy pobyt w mongolskiej tajdze obejmuje noclegi w tradycyjnym tipi ludu Dukha wyposażonego w dwa drewniane łóżka, śpiwory oraz kominek pod gołym niebem. Goście spędzają czas z mongolską rodziną, mogą zakosztować herbaty z mlekiem renifera i nawet nauczyć się je doić (!), jak również przyjrzeć się, jak wytwarzane jest tamtejsze rękodzieło. Można również odbyć przejażdżkę na reniferze.

Kochasz renifery? Spędź wśród nich urlop w Mongolii!  - 6

Kochasz renifery? Spędź wśród nich urlop w Mongolii!  - 4

Kochasz renifery? Spędź wśród nich urlop w Mongolii!  - 2

U plemienia można zjeść przede wszystkim makaron i mięso, każdy więc wymagający specjalnej diety powinien przywieźć jedzenie ze sobą. Szukacie toalety? Zapraszamy do lasu! :D Nie czarujmy się zatem, to nie jest dla osób lubiących wygody, ale dla lubiących przygodę i chętnych poznać prawdziwe życie mongolskiego ludu.

Zabukuj pobyt wśród reniferów!


Więcej klimatycznych noclegów znajdziecie na Farmbnb:

Kochasz renifery? Spędź wśród nich urlop w Mongolii!

Kochasz renifery? Spędź wśród nich urlop w Mongolii!