Rózne

Zjedz kolację w największej podwodnej restauracji świata!

Oferta od , 5. wrz. 2020 16.27

Największa podwodna restauracja na świecie "Under" znajduje się w Norwegii. To pierwsza taka restauracja w Europie i znajduje się 5 metrów pod wodą. Stoliki trzeba ponoć rezerwować z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem!

Zjedz kolację w największej podwodnej restauracji świata! - 6

Zjedz kolację w największej podwodnej restauracji świata! - 4

(Źródło: https://under.no/)

Do Norwegii ściąga coraz więcej turystów zainteresowanych kulinarnymi podróżami i pomysł takiej restauracji to właśnie ukłon w ich stronę. Odwiedzający mają nacieszyć tu wszystkie zmysły, a zmysł smaku i zapachu zadowolą lokalnie łowione homary, małże, ryby i skorupiaki. Poziom jadalny w restauracji znajdzie się pod wodą, a na górze ma być bar, z którego można podziwiać ocean. Restauracja może pomieścić aż 100 gości.

Zjedz kolację w największej podwodnej restauracji świata! - 2

(Źródło: https://under.no/)

Gdzie znajduje się Under? Na południu Norwegii w pobliżu miasteczka Båly. Ten betonowy monolit zanurzono pod wodą, a wnętrze wypełniły odcienie zieleni i niebieskiego - tak, by całość przypominała naturalne podwodne środowisko. Oprócz restauracji i baru znajduje się tu także centrum badawcze zajmujące się organizmami, które żyją w wodach w Norwegii.


Dla gości gotuje słynny szef kuchni Duńczyk Nicolai Ellitsgaard, a kolacja trwa od 3 do 4 godzin - składa się z kilku lub kilkunastu dań. Przy tym można będzie podziwiać przepływające obok restauracji morskie stworzenia.Co sądzicie o takim pomyśle? Chcielibyście tutaj zjeść?

Bukuję stolik w Under!


Jeśli już jesteśmy w temacie jedzenia...

Zjedz kolację w największej podwodnej restauracji świata!

Zjedz kolację w największej podwodnej restauracji świata!