Rózne

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie!

Oferta od , 13. gru. 2019 9.17

Coraz bliżej święta, "Last Christmas" znowu pobrzmiewa w radiu, w sklepach już sprzedają pierniki i ozdoby na choinkę. Jeśli czujesz ten klimat i nie możesz doczekać się Bożego Narodzenia, koniecznie wybierz się na jarmark świąteczny. Wybraliśmy te najpiękniejsze w Europie!


Kraków, Polska

Listę otwiera nasz rodzimy Kraków. Tam od 29.11. - 26.12. na Rynku Głównym odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Nie może na nich zabraknąć polskich potraw, jak również świątecznych upominków i dekoracji, wiele ręcznie robionych. Do tego czeka na Was tradycyjnie Grzaniec Galicyjski! Oprócz tego wiele imprez takich jak pisanie listów do Św. Mikołaja, wizyta tego brodatego jegomościa, Korowód Kolędniczy, pokaz Dziadów i wiele innych.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 28

Hotele w Krakowie


Drezno, Niemcy

Striezelmarkt w Dreźnie, czyli dosłownie tłumacząc jarmark struclowy, to jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Niemczech, ale także najstarszych. Odbywa się on już od 1434 r.! Spróbujcie tam tradycyjnego sztrucla i koniecznie obejrzyjcie piramidę świąteczną, która jest główną atrakcją. Mierzy dokładnie 14,62 m. Kiedy można się tam wybrać? Między 27.11. a 24.12. od godziny 10 do 21. Wstęp darmowy.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 26

Hotele w Dreźnie


Praga, Czechy

Tutaj jarmarki świąteczne można odwiedzić między 30.11. a 6.01. Najbardziej znane są te na Rynku na Starym Mieście oraz Placu Wacława. Ci, którzy wybierają się do Pragi wcześniej, mogą odwiedzić jarmark na zamku, otwarty już od 24.11. Miasto przemienia się w tym czasie w naprawdę magiczne miejsce, wypełnia je świąteczna atmosfera i czaruje dekoracjami, jedzeniem i oczywiście czeskim piwiem i Trdelnikiem.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 24

Na jarmarki do Pragi!


Wiedeń, Austria

Jarmarki w Wiedniu to wielowiekowa tradycja sięgająca XIII wieku. Najpiękniejszy z nich znajdziecie przy Ratuszu, jednak jest ich znaczenie więcej m.in. przy Belwederze, pałacu Schoenbrunn czy na Placu Marii Teresy. Ponad 150 stoisk zabierze Was do świątecznego świata i oczaruje zapachami i pysznościami. Dzieciaki będą mogły nauczyć się wypiekania ciastek i robienia świec. Wiedeń zaprasza na jarmarki od 14.11. do 26.12. Inne znajdziecie także przy pałacu Schönbrunn, Belwederze czy Placu Marii Teresy.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 22

Na jarmarki do Wiednia!


Malaga, Hiszpania

Malaga to nie tylko palmy i plaże, ale również piękne jarmarki w świątecznym okresie. Dobrze zatem połączyć te dwie opcje i udać się na jarmark w słoneczny, ciepły dzień. Warto odwiedzić targ z jedzeniem Atarazanas po specjały prosto z Andaluzji, a na koniec przejść pięknie oświetloną ulicą Calle Marqués de Larios. Światła będą palić się wieczorami już od 29.11. do 7.01.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 20

Jedziemy do Malagi i Andaluzji!


Budapeszt, Węgry

Plac Vörösmartego oraz Bazylika Św. Stefana przystrajają się na świąteczny czas w drewniane świąteczne domki, kuszą tradycyjnymi potrawami i zapachem ciastek, wina i cynamonu. To właśnie tam znajdziecie najbardziej znane jarmarki, które czekają na odwiedzających od połowy listopada do końca grudnia. W tym czasie można także zobaczyć świąteczną laserową projekcję na bazylice.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 18

Jedziemy do Budapesztu!


Helsinki, Finlandia

Helsinki to chyba jedyne miasto, które podczas jarmarków ma również swoją saunę. To także designerskie miasto, zatem spodziewajcie się naprawdę ciekawych zakupów i prezentów. Na starym mieście znajdziecie pyszności na markecie z jedzeniem, w tym delicje prosto z Laponii. Dla fanów kąpieli polecamy basen Allas Sea Pool otwarty cały rok! Jarmark świąteczny jest otwarty od 6. do 22.12.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 16

Jedziemy do Finlandii!


Strasburg, Francja

Jeśli Francja, to koniecznie elegancja i Strasburg! Najstarszy francuski jarmark jest właśnie tutaj, a jego początki sięgają 1570 r. Obecnie jarmark ciągnie się przez uliczki i place centrum miasta, takie jak plac Broglie i plac przy katedrze. Na gości czeka wiele atrakcji, także kulturalnych. Jarmark jest otwarty od 24.11. do 25.12. W tym roku państwem gościnnym jest Portugalia.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 14

Jedziemy do Francji!


Lwów, Ukraina

Jarmark we Lwowie zaczyna się w pierwszej połowie grudnia i trwa do połowy stycznia. Znajdziecie go na Rynku Głównym oraz na ulicy Svobody. Czas świąt jest znacznie popularniejszy tutaj niż obchody Nowego Roku, zatem bądźcie przygotowani, że miast przystroi się naprawdę pięknie z tej okazji. Oprócz tego w grudniu odbywa się designerski market, gdzie możecie kupić wiele ładnych i oryginalnych prezentów. Oficjalne otwarcie Więcej o innych wydarzeniach we Lwowie w tym okresie znajdziecie tutaj.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 12

City breaki w Lwowie!


Tallin, Estonia

Iście bajkowa atmosfera czeka na Was w Tallinie. Co roku na rynku przy Ratuszu powstaje urokliwy jarmark świąteczny, otwarty od 15.11. do 7.01. W samym jego sercu zobaczycie zobaczycie bożonarodzeniowe drzewko, wokół którego rozświetlają się lampkami estońskie domy. Od piątku do niedzieli w wybranych godzinach można trafić na program kulturalny, m.in. z tradycyjnymi estońskimi tańcami.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 10

Hotele w Tallinie


Kopenhaga, Dania

Kto wybiera się do Kopenhagi w czasie świąt, koniecznie musi odwiedzić Ogrody Tivoli. Ogrody przemieniają się w zimowy zaczarowany świat pełen muzyki, straganów i zabaw. Na dzieci (dorosłych zresztą też) czekają także wesołe miasteczko czy podróż elfim pociągiem. Inny znany jarmark to Hojbroplads z tradycyjnymi dekoracjami, Mikołajem i reniferami. Oba można odwiedzić od 15.11. do 22.12.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 8

Jedziemy do Danii!


Berlin, Niemcy

Udając się do stolicy Niemiec, będziecie mieć do wyboru ponad 50 jarmarków! My zdecydowanie polecamy udać się na Gendarmenmarkt, gdzie co roku między dwoma katedrami wyrasta jeden z najpiękniejszych. Inne znane są otwarte przy zamku Charlottenburg, na Alexanderplatz czy nieco dalej w dzielnicy Spandau. Sezon zaczyna się zazwyczaj ok. 25.11. i trwa do końca grudnia.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 6

Jedziemy do Berlina!


Sztokholm, Szwecja

Jeśli ze Szwecją nadal kojarzy Wam się tylko gigant meblowy to powinniście też zacząć kojarzyć ten świąteczny jarmark. Na Starym Mieście (Gamla Stan) od 23.11.-23.12. można co roku udać się na tradycyjny bożonarodzeniowy market i spróbować szwedzkich słodyczy, kiełbasek, mięsa z reniferów i oczywiście grzanego wina - gloggu.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 4

Jedziemy do Szwecji!

Hotele w Sztokholmie


Wrocław, Polska

Magia świąt nie ominie także Wrocławia, gdzie co roku na Rynku odbywa się jarmark bożonarodzeniowy. W tym czasie nie zabraknie też tradycyjnych krasnali, w tym wyjątkowego - Krasnala Prezentusia - potrzyjcie trzy razy jego czapkę, a może spełni Wasze życzenia. ;) Oprócz lokalnych smakołyków, będzie można tu też spróbować tureckiej baklavy, hiszpańskich churros czy francuskich salami. Z innych atrakcji pojawi się na Placu Solnym trzypoziomowy bajkowy domek, gdzie z pewnością każdy poczuje magię nadchodzących świąt. Jarmark potrwa tutaj od 22.11. do 31.12.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie! - 2

Jedziemy do Wrocławia!


Więcej w świątecznym klimacie:

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie!

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie!