Rózne

Koniec kwarantanny dla powracających, ale jest spory haczyk!

Oferta od , 23. sty. 2021 8.38

W piątek wieczorem weszło rozporządzenie wg którego nie ma już kwarantanny dla wjeżdżających na terytorium Polski, zamiast tego wymagany będzie test wykonany do 48h przed przyjazdem (każdy rodzaj testu). Jeśli nie wykona się testu, wciąż obowiązuje 10-dniowa kwarantanna.

Jest to spore ułatwienie i o podobne rozwiązanie postulowała branża turystyczna, z tą różnicą, że chciano, aby test można było wykonać już na terenie Polski (przykładowo na lotnisku), co ułatwiłoby funkcjonowanie biur podróży. Obecne rozwiązanie, choć lepsze, wciąż jest problematyczne, ponieważ wykonanie testu na terenie obcego kraju jest mocno utrudnione.

Niemniej otwiera to furtkę do odwołania się od decyzji o kwarantannie, jeśli test wykonacie już po powrocie.

Będziemy starać się informować Was o miejscach za granicą, gdzie takie testy można przeprowadzić. Jeśli macie pytania, piszcie na [email protected], będziemy również wdzięczni za informacje o zagranicznych laboratoriach, gdzie można wykonać testy.

Treść rozporządzenia znajdziecie TUTAJ.


Aktualizacja

Jeśli przebywacie na Zanzibarze, oto miejsce, w którym wykonać można test przed powrotem do kraju: https://www.urbancare.clinic/

Koniec kwarantanny dla powracających, ale jest spory haczyk!

Koniec kwarantanny dla powracających, ale jest spory haczyk!