Rózne

Koniec z ostrym imprezowaniem na Majorce - kary dla pijanych turystów

Oferta od , 10. maj. 2018 9.39

Kto był na Majorce, ten wie. Można tam spotkać wszelakich turystów, a już na pewno różne typy imprezowiczów. Jednak czasy mają się zmienić i wprowadzane są restrykcje dotyczące spożywania alkoholu.

Walka z nadmiernym spożyciem alkoholu

Wiele rejonów gminy Palma de Mallorca, także plaże, zostały uznane jako "strefy interwencji przeciwko nadmiernemu spożyciu alkoholu". Wprowadzono zakaz spożywania alkoholu na ulicy oraz zakaz sprzedaży alkoholu między północą a ósmą rano.

Koniec z ostrym imprezowaniem na Majorce - kary dla pijanych turystów

Wysokie kary

Już przed kilkoma laty Majorka wprowadziła zakaz sprzedaży wiaderek z alkoholem, potem wszedł w życie zakaz spożywania alkoholu w niektórych godzinach na promenadzie klubu Ballermann. Następnie zakazano wnoszenia butelek na plażę i ograniczono sprzedaż alkoholu. Obecnie wspomina się o podwyższeniu kar za pijaństwo oraz "odcedzanie kartofelków" w niedozwolonych miejscach.

W teorii kary mogą wynieść między 1.500 a 3.000 Euro. W ubiegłych latach były to kary o wysokości maks. 200 Euro.

Zmiana wizerunku

Magaluf czy S'Arenal leżący nieopodal Palma de Mallorca walczy już od dawna z masową turystyką. Tam już wprowadzono kary za pijaństwo. Oba miasta chcą poprawić swój wizerunek. Magaluf wprowadzając wysokie kary, chce odstraszyć młodych imprezowiczów, a zachęcić rodziny oraz gości z grubszym portfelem do urlopu w drogich i eleganckich hotelach.

Co jeszcze jest problemem na wyspie to hałdy śmieci. Szefowa firmy sprzątającej w Palmie obwinia o to turystów. W miejscach, gdzie turystów jest szczególnie dużo, śmieci muszą być zbierane nawet dwa razy dziennie.


Jeśli macie ochotę na urlop bez dużych ilości imprezowiczów - zajrzyjcie do naszych ofert poza Majorką ;)

Oferty z biur podróży

Wszystko inne


Koniec z ostrym imprezowaniem na Majorce - kary dla pijanych turystów