Rózne

Koronawirus: Jak zachować spokój, gdy świat staje na głowie?

Oferta od , 16. mar. 2020 9.35

Koronawirus postawił świat wielu z nas na głowie. Znaleźliśmy się w nieoczekiwanych sytuacjach komplikujących codzienne życie. Anulowano nasze podróże - mniejsze i te planowane być może od wielu miesięcy z dużym nakładem finansowym i oczekiwaniem niezapomnianych przeżyć. Towarzyszy nam niepewność, jak sytuacja się rozwinie czy wszystko wróci do normy, a jeśli tak, to kiedy?

Nie znamy odpowiedzi na te pytania, ale staramy się myśleć pozytywnie. Polecamy zawsze śledzić informacje w rzetelnych źródłach. Podajemy je w naszym artykule, który jest na bieżąco aktualizowany. COVID-19 dla zdecydowanej większości z nas nie jest śmiertelny. Zastosuj się do wskazówek, jeśli to możliwe pozostań w domu, a na pewno wszystko będzie dobrze. Po każdym sztormie niebo się rozpogadza, a z każdej nawet najtrudniejszej sytuacji można wyciągnąć coś dla siebie.

1. JAK ZACHOWAĆ SPOKÓJ? Daj sobie odpocząć od informacji o wirusie. Czasami wyłącz telefon i telewizor. Idź na spacer do parku lub lasu, jeśli masz taką możliwość. Nawet jeśli napotkasz kogoś na swojej drodze, będziesz miał wystarczająco dużo przestrzeni, aby zachować bezpieczną odległość. Poczuj spokój płynący od budzącej się do życia przyrody. Zauważ pąki na drzewach, kwiaty i pierwsze zielone liście.

Koronawirus: Jak zachować spokój, gdy świat staje na głowie? - 4

2. TECHNIKI RELAKSACYJNE I MEDYTACJA. Spacer to za mało, by oderwać Twoje myśli i ciągle się martwisz? Spróbuj technik relaksacyjnych lub medytacji. Online znajdziesz wiele bezpłatnych materiałów wprowadzający do tematu. Polecamy ten, jeśli chcesz skupić się na samej medytacji, a tutaj znajdziesz bardziej psychologiczne podejście. Chodzi o to, by po prostu przestać myśleć o koronawirusie i innych zamartwieniach. Czy to w ogóle możliwe? Ten autor przekonuje, że tak!

3. RÓB TO, NA CO ZAWSZE BRAKOWAŁO CI CZASU. Spotkania towarzyskie nie są wskazane. Planowane wyjścia i rozrywki odwołane? Masz więcej czasu dla siebie. Rób to, na co zawsze Ci go brakowało. Przeczytaj książkę, która od tygodni leży na szafce przy łóżku, weź gorącą kąpiel z relaksującymi olejkami. Obejrzyj serial, który zawsze chciałeś zobaczyć. Spędź więcej czasu z rodziną lub z przyjaciółmi w kameralnym gronie. Niekoniecznie przed telewizorem. Świetnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu będą gry planszowe. A może teraz znajdziesz czas na odświeżenie mieszkania lub generalne wiosenne porządki? W trakcie można posłuchać audiobooka.

Koronawirus: Jak zachować spokój, gdy świat staje na głowie? - 2

4. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA. Brakuje Ci wizyt w siłowni, a nie chcesz ryzykować wyjścia? A może Twoje osiedlowa siłownia została zamknięta? Jogging w parku pozwoli Ci zachować kondycję, a nie niesie za sobą zbyt dużego ryzyka zarażenia. Inna opcja to zaopatrzenie się w sprzęt do ćwiczeń w domu. Jeśli nie masz miejsca, wystarczy mata i ciężarki i program treningowy, który też bez problemu znajdziesz bezpłatnie online. Masz szansę wkroczyć w wiosnę z sylwetką, o jakiej zawsze marzyłeś!

Koronawirus: Jak zachować spokój, gdy świat staje na głowie?

Posiadasz rower? Czas wyjąć go z piwnicy albo zakupić własne dwa koła. Wycieczki rowerowe to świetny pomysł na aktywny i ciekawy weekend bez ryzyka zarażenia a do tego świetna alternatywa dla ryzykownego obecnie transportu publicznego.

5. PRZYGOTUJ SIĘ DO KOLEJNEJ PODRÓŻY. Twoja podróż została odwołana? Rozumiemy rozczarowanie, bo doświadczyliśmy tego na własnej skórze. Większość linii lotniczych w obecnej sytuacji oferuje bezpłatne anulowanie lub zmianę terminu. Sprawdźcie aktualne informacje tutaj. Podróż można więc po prostu odłożyć na później albo wybrać inny kierunek. Wykorzystaj ten czas na świadome przygotowanie się do kolejnej podróży lub znalezienie nowych inspiracji. Sprawdź pozycje wydawnicze o podróżach, blogi, vlogi czy filmy dokumentalne na znanych platformach.


6. UCZ SIĘ JĘZYKÓW. Znajomość języków obcych przydaje się we wszystkich podróżach zagranicznych bez wyjątku. Planujesz wojaże w odległe zakątki świata? Wtedy szczególnie warto poznać przynajmniej podstawy lokalnego języka. Wymówką był zawsze brak czasu? Teraz zyskałeś go więcej. Angielski, niemiecki, hiszpański? Możesz skorzystać z bezpłatnych aplikacji, takich jak Duolingo lub zaopatrzyć się w profesjonalny programy do nauki języków.

7. NAUCZ SIĘ CZEGOŚ NOWEGO ONLINE. Twoje zajęcia zostały odwołane? Chwilowo nie jesteś w stanie kontynuować swoich pasji? We własnych czterech ścianach można rozwijać hobby, ćwiczyć umiejętności, a nawet nauczyć się czegoś nowego. Lekcje tańca, kurs rysunku, fotografii, jak prowadzić bloga czy kursy biznesowe. Wybór jest ogromny a informacje, które znajdujecie online są zawsze aktualizowane!


8. SIEDZĄC W DOMU OSZCZĘDZASZ! Pamiętaj, że kiedy nie wychodzisz z domu możesz oszczędzić spore kwoty na wyjściach do restauracji, do kina czy na koncerty. Może dzięki temu następnym razem zamiast do Turcji wyjedziecie na Malediwy lub zamiast w Tatrach powspinacie się w Alpach!

Sytuacja nie jest łatwa, ale wszystko zależy od nastawienia. Dajcie nam znać co robicie, aby przetrwać ten nietypowy czas i jak sobie radzicie.

Koronawirus: Jak zachować spokój, gdy świat staje na głowie?