Rózne

Przedłużenie zamknięcia hoteli w 4 województwach

Oferta od , 11. mar. 2021 14.21

Aktualizacja z dn. 11 marca 2021:

Wczoraj w nocy ukazało się nowe rozporządzenie “zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”. Zaktualizowano rozporządzenie o dalszym zamknięciu hoteli w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim. lubuskim (od poniedziałku 15 marca) i mazowieckim (od poniedziałku 15 marca). Pozostaną one na razie zamknięte do 28 marca 2021.

Informacje o zamknięciu hoteli w woj. lubuskim i mazowieckim zostały ogłoszone na trwającej właśnie konferencji prasowej Ministra Zdrowia.

Dotychczasowe obostrzenia dla reszty kraju też obowiązują do 28 marca 2021. Szczegóły tutaj.

Przedłużenie zamknięcia hoteli w 4 województwach - 2Aktualizacja z dn. 24 lutego 2021:

"Nie będzie zamykania stoków narciarskich. Także hotele w większej części kraju pozostaną otwarte" - takie są aktualne nieoficjalne informacje ws. nowych obostrzeń, które ma dziś ogłosić rząd.

Stoki mają pozostać otwarte, jeśli pozwoli na to pogoda. To właśnie wiosenna aura i wysokie temperatury skłoniły rząd do wstępnej decyzji o zezwoleniu na dalsze działanie stoków narciarskich. Politycy liczą, że wiele osób zrezygnuje z wyjazdów na narty.

Ministrowie poprzedniej nocy rozważali zamknięcie hoteli. W większości kraju pozostaną one jednak otwarte. Zamykane mogą być w tych regionach, gdzie nowych zakażeń Covid-19 jest najwięcej - w szczególności na północy Polski. Propozycja ministra zdrowia jest taka, żeby od soboty zamknąć na Warmii i Mazurach szkoły i hotele, kina, teatry, baseny i infrastrukturę sportową. Będzie też dyskusja o zbliżonych ograniczeniach w woj. kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim.

Rząd zamierza wprowadzić nakaz zakrywania twarzy maseczką ochronną, nie będzie już można stosować wyłącznie przyłbic, chustek, szalików itp.

Rząd planuje również wprowadzić zasadę, że do Polski mogą wjeżdżać bez kwarantanny wyłącznie osoby posiadające negatywny wynik testu na Covid-19. Bez negatywnego wyniku testu wjeżdżający do Polski będzie musiał poddać się kwarantannie, teraz już niezależnie od tego czy przyjedzie transportem zorganizowanym czy prywatnym.

Źródło: RMF FM


Post z dn. 21 lutego 2021:

Dalszy ciąg korona-kalejdoskopu. Minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Zet został zapytany, czy rząd rozważa zamknięcie granic na południu kraju. "Tak, zdecydowanie tak. Myślę, że w przyszłym tygodniu zakomunikujemy w tym zakresie informację" - odparł. "W przyszłym tygodniu zakomunikujemy informację o ewentualnym częściowym zamknięciu granic. Granice będą otwarte dla osób, które będą mogły wykazać się negatywnym wynikiem testu" - zakomunikował.

Przypomniał, że obecnie osoby podróżujące transportem publicznym są zobowiązane przedstawić wynik negatywny testu przy wjeździe. "W tej chwili trwają prace, aby takie rozwiązanie zastosować w ramach transportu prywatnego".

Wirtualna Polska podaje natomiast, że "brany jest pod uwagę wariant zamknięcia stoków narciarskich, głównie ze względu na problemy z zachowaniem reżimu sanitarnego" - Dodatkowo eksperci rządowi analizują też możliwość pozostawienia hoteli otwartych tylko dla gości pełnoletnich.

Ostateczne decyzje w sprawie nowych ograniczeń powinny zapaść w przyszłym tygodniu.

Źródło: Radio Zet, Wirtualna Polska


CZYTAJ TEŻ:

Przedłużenie zamknięcia hoteli w 4 województwach


Przedłużenie zamknięcia hoteli w 4 województwach