Rózne

Kup dom za 1 EURO na Sycylii w jednej a najpiękniejszych włoskich wiosek!

Oferta od , 25. sty. 2021 18.51

Pisaliśmy już o możliwości zakupu domów za 1 euro w Kalabrii oraz również na samej Sycylii w wiosce Salemi. a Dziś jesteśmy z powrotem na Sycylii: wspaniałej wiosce, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych wiosek we Włoszech i właśnie rozpoczęła kampanię sprzedaży domów za 1 euro!

Podobnie jak w przypadku innych wyżej wymienionych inicjatyw, głównym celem jest przeciwdziałanie porzucaniu tych wiosek, a jednocześnie odzyskanie niezamieszkałych budynków w historycznym centrum. Zainicjowana przez gminę inicjatywa „Domy za 1 euro w Borgo di Troina” skierowana jest do tych, którzy chcą zainwestować w projekt odbudowy i ulepszenia wioski położonej na obszarze chronionego Parku Nebrodi, 62 km od Enna i 71 km od Katanii. Spójrzcie sami, jak pięknie prezentuje się wioska na stronie poświęconej Troinie wśród najpiękniejszych wiosek we Włoszech.

Burmistrz Fabio Venezia wyjaśnia, że „w ostatnich miesiącach napłynęło wiele zapytań o zakup nieruchomości w naszym historycznym centrum z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Francji, Belgii, Turcji, Brazylii, Peru, Argentyny i Holandia, a wielu potencjalnych nabywców już przyjechało do Borgo di Troina z zamiarem kupienia domu, aby go wyremontować i wprowadzić się w określonych porach roku. Dlatego zdecydowaliśmy się opracować projekt, który pozwoli nam odzyskać siły. Jest tu wiele opuszczonych budynków, chcemy zachęcić do zasiedlenia starych, niezamieszkałych dzielnice, jednocześnie oferując możliwość orzeźwienia lokalnej gospodarki i zapewnienia zajęcia pracownikom, którzy będą zaangażowani w prace naprawcze ”.

Kup dom za 1 EURO na Sycylii w jednej a najpiękniejszych włoskich wiosek! - 2

Procedura przewiduje przesłanie do gminy zgłoszenia zainteresowania. Gmina skontaktuje się z kupującymi i sprzedającymi, działając w charakterze pośrednika i poręczyciela, zatwierdzając także określone ulgi, takie jak zwolnienia podatkowe i składki. Obowiązkiem kupujących domu za symboliczną kwotę 1 € jest zobowiązanie się do poniesienia innych kosztów, a także aktu kupna projektu remontu, którego prace muszą rozpocząć się w ciągu 2 lat od daty zakupu, poprzez zawarcie polisy poręczeniowej 5 000 euro na rzecz gminy na 3 lata w celu zagwarantowania zakończenia prac.

Ogłoszenie zostało opublikowane w październiku, ale wciąż można aplikować. Jeśli jesteście zainteresowani, możecie skontaktować się z gminą Troina, po którym otrzymacie link, w którym możesz zapoznać się z dostępnymi nieruchomościami.

O inicjatywie informował nawet CNN, który podaje, że wszystkie domy będą dostępne online do końca stycznia: początkowo około trzydziestu, później około 100.

Wnioski należy przesyłać do gminy Troina, za pośrednictwem Conte Ruggero 4, 94018 Troina (EN) lub do instytucji PEC na adres: [email protected] Aby uzyskać więcej informacji, możecie skontaktować się z Biurem Planowania Miejskiego i Budownictwa Prywatnego, za pośrednictwem osoby kontaktowej Salvatore Cantale, z którą można się skontaktować pod numerem 0935/937135 lub pocztą elektroniczną pod adresem [email protected] lub napisać na adres: [email protected] .en.it.

Jeśli marzycie o zmianach w Waszym życiu może to jest właśnie okazja, na którą czekaliście!

WIĘCEJ INFORMACJI

Kup dom za 1 EURO na Sycylii w jednej a najpiękniejszych włoskich wiosek!

Kup dom za 1 EURO na Sycylii w jednej a najpiękniejszych włoskich wiosek!