Rózne

Kup sobie dom na Sycylii za 1 euro! Jedna z najpiękniejszych włoskich wiosek chce odbudować swoją społeczność

Oferta od , 12. lis. 2020 18.38

Coraz więcej włoskich wiosek prezentuje ciekawe projekty, by skusić więcej osób do zamieszkania w nich. Ostatnio pisaliśmy o wiosce z regionu Abruzzo, która chętnie zapłaci każdemu, kto chciałby tu zamieszkać oraz o wiosce w Kalabrii, która sprzedaje domy za 1 euro. Do tych miejsc dołączyła wioska Salemi na Sycylii, gdzie również można nabyć domy za 1 euro.

Kup sobie dom na Sycylii za 1 euro! Jedna z najpiękniejszych włoskich wiosek chce odbudować swoją społeczność - 6

Salemi to jedna z najpiękniejszych włoskich wiosek - należy do ogólnokrajowego związku reprezentującego te urocze miejsca. Teraz dołączyło do programu mającego na celu zwiększyć swoją malejącą populację, oferując domy za 1 euro.

Domy będą wystawione na aukcji po 1 euro i zostaną sprzedane temu, kto osiągnie najwyższą cenę. Przyszli właściciele będą musieli przedstawić plan renowacji nieruchomości oraz zapłacić depozyt w wysokości 3000 euro. Osoby, które wykorzystają budynek na biznes w celu ożywienia lokalnej gospodarki będą mogli ubiegać się o ulgi podatkowe. Martwicie się włoską biurokracją? Burmistrz miasta zapewnie, że domy przeznaczone na sprzedaż należą do rady miejskiej, co pozwoli w przyspieszeniu sprzedaży i ograniczeniu procesów biurokracji.

Kup sobie dom na Sycylii za 1 euro! Jedna z najpiękniejszych włoskich wiosek chce odbudować swoją społeczność - 4

Większość nieruchomości wystawionych na aukcję znajduje się w zabytkowym centrum miasteczka. Mimo iż jest nieduże, odbywają się tu liczne wydarzenia kulturalne takie jak festiwal jazzowy poświęcony muzykowi Tony'emu Scottowi, Oktoberfest oraz liczne festiwale kulinarne.

Kup sobie dom na Sycylii za 1 euro! Jedna z najpiękniejszych włoskich wiosek chce odbudować swoją społeczność - 2

Każdy może wziąć udział w licytacji, nie tylko mieszkańcy Włoch. Wkrótce na stronie aukcyjnej pojawią się zdjęcia domów wystawionych na sprzedaż. Zaglądajcie tu regularnie, może to właśnie tam znajdziecie dom swoich marzeń!

Domy za 1 euro

Źródło: Lonely Planet


Poczytaj o podobnej akcji w Kalabrii:

Kup sobie dom na Sycylii za 1 euro! Jedna z najpiękniejszych włoskich wiosek chce odbudować swoją społeczność

Kup sobie dom na Sycylii za 1 euro! Jedna z najpiękniejszych włoskich wiosek chce odbudować swoją społeczność