Rózne

Kup sobie prywatną wyspę w Norwegii z widokiem na fiordy!

Oferta od , 2. kwi. 2021 11.22

Przepiękna prywatna wyspa Ulvsnes, położona tuż przy norweskich fiordach, jest do nabycia za ponad 2,8 miliona euro! Czy jest tu ktoś, kogo marzeniem jest mieszkać w takim miejscu?

Kup sobie prywatną wyspę w Norwegii z widokiem na fiordy! - 2

Sørfjorden: Fiord, w obrębie którego znajduje się wyspa

Norwegia słynie z przepięknych fiordów, które z trzech stron są pozbawione dostępu do morza. Według agencji sprzedaży Aktiv Eiendomsmegling wyspa Ulvsnes ma panoramiczne widoki na jeden ze słynnych fiordów, Sørfjorden, i jest stosunkowo dobrze dostępna z Bergen, jednego z największych miast w kraju.

Wyspa miała ciekawą historię, zanim trafiła na publiczny rynek nieruchomości. W przeszłości, do 1982 r. mieściła się na niej szkoła z internatem dla dzieci znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, później ta placówka została przekształcona w zakład karny o niskim poziomie bezpieczeństwa, który był otwarty jeszcze w ubiegłym roku.

Obecnie poszukiwania jest osoba prywatna, która kupi wyspę!

Do wyspa Ulvsnes można dostać się łodzią z lądu Vaksdal, gdzie znajduje się przystań, z Bergen można przypłynąć łodzią albo przylecieć helikopterem lub hydroplanem.

Wokół wyspy są piękne szlaki turystyczne, kilka kąpielisk i duże molo.

Nieruchomość była zarządzana jako w pełni funkcjonalne gospodarstwo rolne z hodowlą zwierząt i gruntami uprawnymi i do dziś jest w pełni użytkowana. Obejmuje bardzo duży budynek główny, 5 wolnych mieszkań, stodołę, warsztaty, magazyny, garaże, przystań i budynek usługowy, a także kilka szklarni, plac zabaw, wędzarnię i różne szopy. Wyspa została przystosowana do prowadzenia gospodarstw ekologicznych i ostatnio posiadała konie, owce, alpaki, świnie i drób, a także kilka szklarni do produkcji żywności ekologicznej.

Obejrzyjcie poniższy filmik przedstawiający wyspę, które obejmuje łącznie 30 budynków, szlaki turystyczne i pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej.

Chcielibyście tu zamieszkać?


Do Norwegii udać się zawsze warto nawet jeśli nie uda nam się kupić własnej wyspy!

Kup sobie prywatną wyspę w Norwegii z widokiem na fiordy!

Kup sobie prywatną wyspę w Norwegii z widokiem na fiordy!