Rózne

Lapońska wioska i Muminki w Polsce!

Oferta od , 11. cze. 2020 16.23

Naszy własny skrawek Finlandii w Polsce? Tak! To możliwe i takie miejsce już istnieje! Poznajcie lapońską wioskę KALEVALA! Na miejscu czekają na Was renifery, Muminki, przyjazne psiaki husky, fińskie namioty, również takie wiszące w powietrzu i oczywiście sauna.

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 28

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 26

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 24

Z fascynacji i pracy wyrosła nieopodal Karpacza małą Finlandia. Przyroda i krajobraz Karkonoszy przypominają fińskie bezdroża. A w Borowicach pomiędzy norweską Świątynią Wang a Szwedzkimi Skałami powstała właśnie Kalevala.

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 22

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 20

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 18

Nie ma tu All Inclusive i łazienek w pokojach. Na miejscu poznacie inne podejście do saunowania, spędzicie noc w całorocznych namiotach pod Domkiem Muminka, aktywnie i inaczej niż zwykle spędzicie wolny czas. Czeka też tu na Was nowoczesna technologia VR, spacery z huskym, zorganizowane wycieczki po Karkonoszach, rajdy sankami, gry terenowe czy specjalnie przygotowana dla dzieci ścieżka edukacyjna w fińskim stylu.

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 16

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 14

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 12

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 10

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 8

Na miejscu działa też Szkoła Fińska. W końcu fiński system szkolny uchodzi za najlepszy na świecie! Możecie nawet poczytać reniferom! Czekają na Was 1-dniowe zajęcia edukacyjne dla zorganizowanych grup z użyciem metod fińskich nauczycieli. Przygotowane zostaną książki i gry, google VR 3, drewniane klocki opowiadane przy ich pomocy historie, specjalne skarpety jak w fińskich szkołach (tak tak, będziecie hasać bez butów!), spacery z psami jako nieodłączna część ścieżki edukacyjnej. Będziecie też mogli zwiedzić najmniejszą VR Cafe, będą też zajęcia ze smartfonami :) Dzieciarnia może nawet skorzystać z sauny!

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 6

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 4

Dolina Muminków to od początku wioski wymarzone miejsce, które zostanie stworzone dla najmłodszych.

Cennik tych wszystkich cudów znajdziecie na stronie Kalevali. W cenie noclegu macie też śniadania. Możecie też zamówić fiński obiad, pogrillować czy posilić się w kawiarni.

Lapońska wioska i Muminki w Polsce! - 2
SPRAWDŹ TEŻ:

Lapońska wioska i Muminki w Polsce!

Lapońska wioska i Muminki w Polsce!