Rózne

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie!

Oferta od , 23. lis. 2020 16.43

Obecnie podróże nie należą do najprostszych - wiele krajów zamknęło granice, w niektórych można spodziewać się kwarantanny albo po prostu już nie mamy dni wolnych. Każda trudna sytuacja otwiera nowe możliwości, a w 2020 roku w tych warunkach, mamy nowy sposób na odkrywanie nowych kierunków!

Niektóre kraje, także poza Europą, oferują obecnie specjalne wizy podróżującym pracującym zdalnie i tym samym przebywającym w kraju przez dłuższy okres. Ponieważ praca zdalna staje się „nową normą” dla wielu firm, pozwala odkrywać nowe miejsca docelowe i oderwać się od rutyny. To także miejsca, w których można zatrzymać się również po pandemii.


  • Dubaj

Dubaj umożliwia nie tylko wjazd długoterminowym mieszkańcom, ale także możliwość otwarcia konta bankowego, a nawet zapisania dzieci do miejscowej szkoły. Przedmiotowa wiza jest ważna przez rok z kilkoma warunkami. Emiraty oferują roczny program pracy zdalnej. Więcej o nim dowiecie się z naszego osobnego artykułu.

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie! - 18


  • Antigua i Barbuda

Program pobytu dla cyfrowych nomadów pozwoliłby podróżnym mieszkać i pracować w kraju przez okres do 2 lat, z zastrzeżeniem minimalnej pensji w wysokości 50 000 USD rocznie, na zatrudnienie w firmie poza Karaibami i wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie! - 16


  • Barbados

Barbados uruchamia również program umożliwiający podróżnym pracę lokalną przez okres do 1 roku z nową wizą i rejestracją online. Więcej o Barbados Welcome Stamp tutaj.

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie! - 14


  • Malediwy

Malediwy są również potencjalnym miejscem do zdalnej pracy z niektórymi hotelami, które wprowadzają dostosowane do tego programy.

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie! - 12


  • Estonia

Nawet jeśli północnoeuropejski kraj nie jest zamknięty dla Europejczyków, wdraża on roczną cyfrową wizę nomadyczną, której rejestracja kosztuje tylko od 80 do 100 EUR w zależności od czasu trwania.

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie! - 10


  • Gruzja

Położona między Europą i Azją Gruzja oferuje również podobną wizę. Można tam mieszkać 6 miesięcy lub dłużej z 12-dniową kwarantanną oraz wykonanym testem na COVID-19.

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie! - 8


  • Tajlandia

Kraj będący zwykle ważnym celem podróży turystycznych zdecydował się wprowadzić specjalną wizę turystyczną (STV) na 90 dni, odnawianą dwukrotnie z kilkoma warunkami - w tym 14-dniową kwarantanną po przyjeździe. Dozwolonych jest tylko 1200 turystów miesięcznie.

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie! - 6


  • Meksyk

Wiza dla tymczasowego rezydenta w Meksyku to także możliwość pobytu w kraju przez 1 rok z możliwością przedłużenia do 3 lat, na warunkach minimalnego wynagrodzenia uzyskanego w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie! - 4


  • Bermudy

Dzięki programowi uruchomienia rocznego programu rezydenckiego, wyspa umożliwi telepracownikom, a także studentom pobyt na Bermudach przez okres do 1 roku. Aplikować można na stronie rządowej, o czym pisaliśmy dokładniej tutaj.

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie! - 2


Który kraj byście najchętniej wybrali do pracy zdalnej?


Poczytaj też:

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie!

Lista kierunków, gdzie można obecnie pracować zdalnie!