Rózne

Lista najciekawszych i najładniejszych tras trekkingowych w Polsce na długie wycieczki!

Oferta od , 4. lis. 2020 12.47

Jesień to czas spacerów i odkrywania Polski! Nic nie jest w stanie zastąpić widoku złotych liści na zboczach gór. Mamy dla Was listę 7 wybranych, najciekawszych naszym zdaniem miejsc na jesienny wypad z przyjaciółmi lub samotny spacer żeby pozbierać myśli.

1. WZDŁUŻ WYBRZEŻA

Trasa biegnąca ze Świnoujścia (niektóre źródła start lokują w Międzyzdrojach) do Helu. Całość liczy ok 350 kilometrów i zajęłaby ponad 10 dni, ale przecież nie musicie robić całej trasy na raz. Plażowych tłumów już nie ma, po drodze mija się Słowiński Park Narodowy, można iść plażami, lasami, tereny po drodze są bardzo dzikie.

Więcej o szlaku TUTAJ.

Lista najciekawszych i najładniejszych tras trekkingowych w Polsce na długie wycieczki! - 12

2. SZLAK ORLICH GNIAZD

Tego szlaku nie może zabraknąć w żadnym podobnym zestawieniu. Długość trasy to 164 kilometry i po drodze zażyjecie sporej dawki nie tylko świeżego powietrza, ale też historii. Oficjalnie trasa biegnie z Krakowa do Częstochowy, po drodze mija się Ojcowski Park Narodowy, zamek Pieskowa Skała, Ogrodzeniec, Mirów, Bobolice czy Olsztyn. Do tego tereny te są nie lada gratką dla amatorów wspinaczki.

Więcej o szlaku TUTAJ.

Lista najciekawszych i najładniejszych tras trekkingowych w Polsce na długie wycieczki! - 10

3. WILCZY SZLAK W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

Krótki, w porównaniu z pozostałymi prezentowanymi tutaj szlakami, bo liczący tylko 22km. Turyści chcący zaobserwować dzikie zwierzęta wyruszają tuż przed świtem, później jest już o to nieco trudniej. Trasa łączy wsie Masiewo i Narewka i w całości wiedzie przez Białowieski Park Narodowy.

Więcej o szlaku TUTAJ.

Lista najciekawszych i najładniejszych tras trekkingowych w Polsce na długie wycieczki! - 8

5. GŁÓWNY SZLAK BESKIDZKI

Marzenie wielu polskich turystów krajowych i najdłuższy polski szlak (ok 500km). Wiedzie przez sześć pasm górskich (Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski, Bieszczady), przejście całego to spore wyzwanie nawet dla wytrawnych piechurów. Przejście całości zajmuje 2-3 tygodnie, oczywiście nie od razu trzeba przechodzić całość.

Więcej o szlaku TUTAJ.

Lista najciekawszych i najładniejszych tras trekkingowych w Polsce na długie wycieczki! - 6

6. GŁOWNY SZLAK SUDECKI

Bliźniak tego beskidzkiego, po drugiej stronie południa. Wiedzie od Świeradowa Zdroju do Prudnika na Opolszczyźnie, jest krótszy od swojego odpowiednika w Beskidach, ale wcale nie łatwiejszy, liczy sobie 444 km. Najciekawsze fragmenty to góry Sowie, Stołowe oraz oczywiście Karkonosze.

Więcej o szlaku TUTAJ.

Lista najciekawszych i najładniejszych tras trekkingowych w Polsce na długie wycieczki! - 4

7. TATRY ZACHODNIE

W tego typu zestawieniu nie może zabraknąć oczywiście Tatr! Ale nie będziemy Wam proponować Orlej Perci ani przejścia całej grani. Mamy propozycję spaceru po Tatrach Zachodnich, szlakiem, który da się przejść w 1 dzień. Z Doliny Chchołowskiej na Trzydniowiański Wierch, następnie przez Kończysty, Jarząbczy, Łopatę, Wołowiec i Grzesia do schroniska w Chochołowskiej. Trasa zajmie ok 10 godzin, należy wyruszyć wcześnie i przygotować prowiant, a zimne piwo na końcu szlaku będzie smakowało najlepiej na świecie.

Więcej o szlaku TUTAJ.

Lista najciekawszych i najładniejszych tras trekkingowych w Polsce na długie wycieczki! - 2

Oczywiście to nie wszystko co Polska ma do zaoferowania. Jakie są Wasze ulubione szlaki?

Lista najciekawszych i najładniejszych tras trekkingowych w Polsce na długie wycieczki!

Lista najciekawszych i najładniejszych tras trekkingowych w Polsce na długie wycieczki!