Rózne

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10!

Oferta od , 7. cze. 2020 18.30

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 22

LATO W POLSCE


Polskie plaże słyną z tego, że są czyste i piękne. Niektóre z białym delikatnym piaskiem, inne mienią się złotym. Wszystkie przyciągają swoją urodą zarówno latem, jak i o chłodniejszych porach. Zainspirujcie się wybranymi przez nas 10 najpiękniejszymi plażami i koniecznie odwiedźcie nasze polskie morze.


Łeba

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 20

Jest tu tyle piasku na kilometr kwadratowy, ile na słynnych pustyniach. Do tego niedaleko znajduje się Słowiński Park Narodowy, który jest największym skupiskiem wydm ruchomych w Europie. Najwyższa wydma to Łącka Góra mierząca ponad 40 metrów wysokości. Plaże w Łebie mają od 20 do 30 metrów szerokości, będzie więc gdzie się rozłożyć!


Chałupy

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 18

National Geographic umiejscowił ją w jednym ze swoich rankingów "10 najpiękniejszych plaż pod słońcem”. Doceniają to zarówno rodziny, jak i surferzy, gdyż panują tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Piękny piasek, łagodne zejście do morza oraz świetne ścieżki prowadzące nad wodę to idealne warunki dla rodzin z małymi dziećmi. Z innych atrakcji znajduje się tu także plaża nudystów.


Wyspa Wolin

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 16

Jeśli chcecie obejrzeć piękne zachody słońca, Wyspa Wolin i ta część Bałtyku to idealne miejsce. Niesamowite kolory łączą się, gdy biel piasku miesza się z wystającymi korzeniami i klifami. Na wypoczynek można wybrać Międzyzdroje lub Międzywodzie, znajdzie się tu miejsce dla każdego, seniorów, par, rodzin z dziećmi, grup przyjaciół i innych.


Dębki

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 14

Żeby dostać się tu na plażę, trzeba przejść przez las. Sama plaża ma 100 metrów, a przyroda jest tu naprawdę dziewicza. Biały piasek, plaża miejscami o szerokości do 100 metrów ciągnąca się przez kilka kilometrów zachęca do rozłożenia swojego kocyka i oddaniu się błogiemu lenistwu. Wejścia do wody są łagodne, tuż obok ciągną się wydmy, a dla spragnionych sportu czekają skutery wodne oraz szkółka windsurfingowa.


Świnoujście

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 12

Świnoujska plaża otrzymała już wielokrotnie Błękitną Flagę - światowe wyróżnienie dla czystych i zadbanych plaż. Na plaże jest 12 zejść, a ona sama ciągnie się na długość 4 km. Oprócz samej plaży można tu odwiedzić latarnię morską oraz wiatrak Stawa Młyny albo popłynąć statkiem do Danii lub Szwecji. Statki zabierają także w rejsy po Odrze i okolicznych 44 wyspach.


Mielno

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 10

Jeśli szukacie bardziej rozrywkowego miejsca, Mielno Was nie zawiedzie. Można tu liczyć na dobre imprezy na plaży. A ta zachęca tutaj na odpoczynek - piękna i piaszczysta ciągnie się przez 2,5 kilometry, ma strzeżone kąpielisko, zejście do morza jest łagodne, a samo centrum Mielna położone jest zaledwie 50 metrów dalej.


Hel

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 8

Hel przyciąga wielu surferów, którzy nie tylko surfują, ale imprezują na plażach. Na odpoczynek można pójść na jedną z dwóch plaż: od strony cyplu leży Plaża Duża, a od strony Zatoki Gdańskiej Plaża Miała. Obie dzieli od siebie wąski pas lasu, można więc szybko zmienić swoje miejsce. Wiecie, że na Helu jest najwięcej słonecznych dni w roku w całym roku? (Aż 70!).


Kołobrzeg

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 6

Kolejna plaża, która zdobywa Błękitne Flagi dla najbardziej zadbanych plaż. Latem można skorzystać z trzech kąpielisk: Plaży Centralnej, Zachodniej lub Wschodniej. Jednym z najbardziej znanych elementów krajobrazu to z pewnością Bulwar Jana Szymańskiego z Pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem czy Promenada Wydmowa, która jest jedną z najpiękniejszych alei spacerowych nad Bałtykiem.


Krynica Morska

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 4

Położona na Mierzei Wiślanej plaża w Krynicy jest szeroka (ma 50 metrów). Przyjeżdża tu wiele rodzin, gdyż jest ona doskonale dostosowana do ich potrzeb - nie tylko czysta, ale także jest tu wiele atrakcji takich tak zjeżdżalnie wodne, dmuchane place zabaw, wypożyczalnie skuterów, rowerów i innych atrakcji wodnych. Do tego świetna oferta gastronomiczna, przebieralnie, wypożyczalnie leżaków. Zejścia na plażę są także przystosowane dla osób niepełnosprawnych.


Rewal

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10! - 2

Rewal określą się mianem "polskiej riwiery". Jest to malownicza i czysta plaża ciągnąca się przez 3,5 kilometry. Strzeżone kąpielisko ciągnie się przez 300 metrów. Obok niej ciągnie się przepiękny klif oraz wydmy. W sezonie wakacyjnym pojawia się wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi - zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw i wypożyczalnie skuterów wodnych. W wyznaczone miejsca można zabrać tu także swojego czworonoga. Poza sezonem jest tu spokojniej i także warto tu przyjechać.


Jeśli chcecie sprawdzić, jak oceniana jest plaża, na którą się wybieracie, zajrzyjcie na ciekawą stronę z rankingiem polskich plaż, gdzie również sami możecie wystawić ocenę wybranemu miejscu. Link do Rankingu Plaż tutaj.


Chcielibyście spędzić urlop nad Bałtykiem? Zajrzyjcie do naszych ofert!

Wakacje nad Bałtykiem


LATO W POLSCE

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10!

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10!