Rózne

Lockdown 3.0 w Wielkiej Brytanii!

Oferta od , 5. sty. 2021 13.42

Rząd w Anglii wprowadził tzw. „Lockdown 3.0”, aby spróbować poradzić sobie z ogromnym wzrostem przypadków Covid-19. Nowe restrykcje zostaną zachowane prawdopodobnie do marca, a niektóre obostrzenia nawet dłużej.

Minister Michael Gove, powiedział, że ma nadzieję, że stopniowe znoszenie ograniczeń rozpocznie się w połowie lutego, ale czas wprowadzania szczepionek oznacza, że minie jeszcze conajmniej kilka tygodni zanim rozpocznie się jakiekolwiek luzowanie.

„Nie możemy z całą pewnością przewidzieć, że będziemy w stanie znieść ograniczenia w tygodniu od 15 do 22 lutego. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zaszczepić jak najwięcej osób, aby móc zacząć stopniowo znosić ograniczenia ”- powiedział Gove dla Sky News.

„Myślę, że powinniśmy być w stanie znieść niektóre z tych ograniczeń na początku marca - ale niekoniecznie wszystkie”.

W poniedziałek Anglia została ponownie zamknięta - z najpoważniejszymi ograniczeniami od marca ubiegłego roku. Boris Johnson ostrzegł, że najbliższe tygodnie będą „najtrudniejsze”.

Premier powiedział, że zamknięcie szkół i mniej istotnych biznesów oraz nakazanie ludziom pozostania w domach jest konieczne, aby poradzić sobie z nową odmianą wirusa.

Zamknięte zostaną szkoły. „Zamykanie szkół to naprawdę ostatnia deska ratunku. Nikt z nas nie chciał tego robić. Wszyscy wiemy, dlaczego tak ważne jest, aby dzieci otrzymały jak najlepsze wykształcenie” - powiedział Gove.

„Ale naczelni lekarze wszystkich części Wielkiej Brytanii ocenili wczoraj (3.01), że musimy przejść na poziom piąty - najpoważniejszy poziom czujności przeciwko tej infekcji. A w obliczu wczorajszych wiadomości nie mamy już innej alternatywy niż podjęcie każdego możliwego kroku ”.

Keir Starmer mówi, że kampanie antyszczepionkowe i dezinformacja „będą kosztować życie” -

Przemawiając do programu BBC Radio 4 Today, powiedział, że chciałby zobaczyć „centrum szczepień na każdej głównej ulicy”, dodając: „Premier powiedział, że siedem tygodni - to pozwoli na wprowadzenie programu szczepień dla 13 do 14 milionów ludzi … Mam nadzieję, że nie jest przesadnie obiecujący ”.

Gove przyznał, że jest mało prawdopodobne, aby wszystkie 14 milionów obywateli otrzymało szczepionkę na czas, sugerując jednocześnie, że ograniczenia będą obowiązywać, dopóki tego nie zrobią.

- Źródło: Guardian

Lockdown 3.0 w Wielkiej Brytanii!

Lockdown 3.0 w Wielkiej Brytanii!