Rózne

Loty do USA będą możliwe jeszcze w 2020 roku? I to bez kwarantanny

Oferta od , 12. paź. 2020 9.59

Rząd USA pracuje nad planem przywrócenia powszechnie dostępnych połączeń pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi.

US Department of Transportation (Departament Transportu) liczy, że przed końcem roku uda się uruchomić loty na trasie Nowy Jork - Londyn. Najwcześniejsze loty miałyby się odbyć jeszcze przed okresem Bożego Narodzenia.

W następnej kolejności miałyby zostać uruchomione loty między innymi miastami po obu stronach Atlantyku. Wg aktualnie opracowywanych procedur pasażerowie nie musieliby poddawać się w USA kwarantannie. Wymagane jednak byłyby testy na koronawirusa wykonane przed i po przybyciu do USA.

USA podkreśla, że proces uruchamiania lotów między Europą a USA w obecnych warunkach wymaga ścisłej współpracy i zgody strony europejskiej.

Nieoficjalnie amerykańskie media informują, że plan uruchomienia lotów pasażerskich z Nowego Jorku do Londynu został już zatwierdzony przez Radę Bezpieczeństwa Białego Domu. To jednak dopiero początek drogi do przywrócenia połączeń pasażerskich. Za ich powrotem lobbują oczywiście najwięksi amerykańscy przewoźnicy, głównie American Airlines oraz Delta Air Lines. Ostateczną decyzję o możliwości powrotu lotów podejmą amerykańskie organy zdrowia publicznego, wezmą one pod uwagę aktualną liczbę zachorowań na koronawirusa i bezpieczeństwo przepływu osób pomiędzy USA a Europą.

Najnowsze badania wskazują, iż przestrzegając reżimu sanitarnego w trakcie całego lotu (przede wszystkim zakrywając usta i nos), ryzyko zakażenia koronawirusem jest bardzo niskie.

Żródło: Wall Street JournalSprawdź też:

Loty do USA będą możliwe jeszcze w 2020 roku? I to bez kwarantanny


Loty do USA będą możliwe jeszcze w 2020 roku? I to bez kwarantanny