Rózne

2 lubiane przez podróżników kraje planują wkrótce otwarcie, 1 się zamyka, 1 nie może się zdecydować

Oferta od , 25. sty. 2021 11.02

Na początek dobre wieści: wkrótce otwarcie planują 2 kraje będące ulubionymi celami turystycznymi, nie tylko Polaków!

1 lutego loty międzynarodowe planuje wznowić Gruzja - ogłosiła minister gospodarki Natia Turnava. Międzynarodowe połączenia lotnicze zostały zawieszone przez Gruzję w marcu 2020. Gruzińska minister gospodarki poinformowała ostatnio, że regularne międzynarodowe loty pasażerskie do i z Gruzji zostaną wznowione od 1 lutego 2021. Linie lotnicze, które wykonywały w przeszłości połączenia lub planują wprowadzić loty do/z Gruzji mogą wznowić połączenia i plany. W tym tygodniu planowane jest sfinalizowanie reguł wjazdu międzynarodowych pasażerów do Gruzji.

1 marca na podróżnych międzynarodowych chce otworzyć się Cypr. Bez problemu (oraz testu i kwarantanny) będą mogli wjechać do kraju podróżni zaszczepieni na koronawirusa, podobnie z osobami, które będą mieć negatywny wynik testu. 56 krajów połączonych z Cyprem bezpośrednimi lotami, będą podzielone na grupy o różnych kolorach (zależnie od sytuacji epidemicznej w każdym kraju). Podróżni z "zielonych" krajów nie będą musieli okazywać negatywnego wyniku testu ani poddawać się kwarantannie, pasażerowie z grupy pomarańczowej będą musieli przedstawić negatywny wynik testu, a podróżni z grupy krajów czerwonych będą musieli przedstawić negatywny wynik testu przed wylotem na wyspę i poddać się drugiemu testowi po przybyciu na Cypr.

Premier Hiszpanii poinformował, że "tylko masowe szczepienia otworzą drogę do normalności, jakiej pragniemy". Zapowiedział też, że ruch turystyczny będzie stopniowo otwierany, dopiero gdy zaszczepionych zostanie 70% populacji. Według rządowych prognoz stanie się to nie wcześniej niż pod koniec lata, czyli na koniec sezonu turystycznego. Następnie hiszpański minister turystyki Reyes Maroto poinformował, że ma nadzieję na zniesienie restrykcji i ponowne otwarcie turystyki jeszcze wiosną tego roku.

Ostatnia wiadomość pochodzi z Izraela. Premier Benjamin Netanjahu postulował całkowity zakaz lotów na 2 tygodnie, przegłosowano jednak ograniczenia trwające na razie tylko tydzień. Restrykcje zaczęły obowiązywać dziś (25 stycznia) i potrwają do 31 stycznia 2021. Linie lotnicze mają obowiązek anulować wszystkie połączenia, więc pojawią się dla podróżnych problemy z wjazdem i wyjazdem z kraju. Zakaz nie obejmuje lotów transportowych i samolotów wykonujących loty specjalne.

Źródła: Reuters, Polsat News, Ambasada USA w Gruzji, eTurboNews, Tornos News


CZYTAJ TEŻ:

2 lubiane przez podróżników kraje planują wkrótce otwarcie, 1 się zamyka, 1 nie może się zdecydować


2 lubiane przez podróżników kraje planują wkrótce otwarcie, 1 się zamyka, 1 nie może się zdecydować