Rózne

Lubisz zaszyć się gdzieś z dobrą książką? W Polsce powstała pierwsza chatka do czytania!

Oferta od , 18. mar. 2021 19.25

Kiedy ostatnio mieliście czas tylko dla siebie? Czas, aby zwolnić, odpocząć, spędzić cały wieczór przy dobrej książce. Bez telefonu, Internetu, myślenia o pracy i codziennych problemach.

Niedaleko Warszawy powstała pierwsza w Polsce chatka to czytania - Bookworm Cabin. Miejsce stworzone dla tych, którzy mają ochotę oderwać się na chwilę od pędzącego świata, posłuchać śpiewu ptaków, posiedzieć w ciszy, porozmyślać lub nie myśleć o niczym. Wyobraźcie sobie, że zaszywacie się w środku lasu i zatapiacie w przygodach ulubionych bohaterów, śmiejecie się, wzruszacie, dowiadujecie czegoś nowego. A to wszystko w kojącym otoczeniu lasu i komfortowym, przyjemnym wnętrzu, które zostało umiejscowione i zaprojektowane tak, by nikt i nic nie odciągało Was od lektury.

Lubisz zaszyć się gdzieś z dobrą książką? W Polsce powstała pierwsza chatka do czytania! - 6
Źródło: https://slowhop.com


Bookworm Cabin położona jest na gęsto zalesionej działce w pobliżu wsi Adelin, około 45 minut jazdy od stolicy. Na niewielkiej, lecz po mistrzowsku zagospodarowanej przestrzeni znajdziecie wszystko, czego potrzeba, aby komfortowo pobyć tylko ze sobą lub we dwoje. Wnętrza łączą w sobie prostotę i estetykę, a z okien roztacza się widok na las i pola. Chatka przewidziana jest dla maksymalnie dwóch osób dorosłych. W środku znajdziecie podwójne łóżko na antresoli i wszystkie niezbędne udogodnienia, w tym małą kuchnię. Głównym elementem wyposażenia chatki są jednak stosy książek oraz meble, na których możesz się wygodnie ułożyć do ich czytania.


Książki, które będziecie mieć do wyboru zostały starannie wyselekcjonowane przez twórców tego niezwykłego projektu, Martę Puchalską-Kraciuk i Bartłomieja Kraciuka. Wraz z wydawnictwem Albatros, które zaprosili do współpracy, zadbali o to, by wybrane tytuły były różnorodne - od największych klasyków i bestsellerów, przez świetne, lecz mniej znane powieści, aż po książki kucharskie. Te ostatnie na pewno się przydadzą tym, którzy lubią poeksperymentować w kuchni i relaksują się przy gotowaniu. Wśród wyselekcjonowanych pozycji znalazły się takie, które trafiły na półki Bookworm Cabin szybciej niż do księgarni! Wydawnictwo Albatros zapowiedziało, że stanie się to regułą i również w przyszłości goście chatki będą mogli liczyć na przedpremiowe pozycje. Wyobrażacie sobie? Nowości wydawnicze w środku lasu!

Lubisz zaszyć się gdzieś z dobrą książką? W Polsce powstała pierwsza chatka do czytania! - 4
Źródło: https://slowhop.com


Warto wspomnieć, że w chatce nie ma Internetu, a zasięg sieci komórkowej jest zmienny. Znajdziecie tam natomiast żółte pudełko, do którego właściciele zalecają schować telefon. Będzie zawsze pod ręką, lecz nie będzie rozpraszał.

Bookworm Cabin dostępna jest przez cały rok. Rezerwacji można dokonywać na jedną noc lub dłużej, a ceny zaczynają się od 345 zł za noc przy pobytach minimum 3-dniowych i 395 zł za noc przy krótszych. Rezerwacji możecie dokonać klikając tutaj.

WakacyjniPiraci mają nadzieję, że takich miejsc będzie powstawało więcej. Być może przyczyni się to do wzrostu czytelnictwa wśród naszych rodaków ;)

Rezerwujcie i pochwalcie się ile książek udało się Wam przeczytać w czasie pobytu!Jesteś molem książkowym? Sprawdź artykuł poniżej!

Lubisz zaszyć się gdzieś z dobrą książką? W Polsce powstała pierwsza chatka do czytania! - 2


LATO W POLSCE

Lubisz zaszyć się gdzieś z dobrą książką? W Polsce powstała pierwsza chatka do czytania!

Lubisz zaszyć się gdzieś z dobrą książką? W Polsce powstała pierwsza chatka do czytania!